Ylähuulen " lärpäkkeessä" patti

En tiedä miksikäs tuota kutsutaan tuota ylähuulen jännittä mutta kun tunnustelen niin sen sisällä tuntuu todelle pieni kova pyöreä patti. Voisiko olla kasvain tai vastaava? Poltin joskus vain pari kuukautta ja muutamia pusseja nuuskaa olen käyttänyt mutta en enää.

Onko syytä huoleen?
1301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hammaslääkärikin tutkii suun limaklvot. Ilman nuuskaa ja tupakkaa kaikki elimistössä olevat lärpäkkeet pysyvät pitkään terveinä. Sanotaan nyt vaikka keuhkonkinlärpäkkeet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


++++++ kirjoitti:

En tiedä miksikäs tuota kutsutaan tuota ylähuulen jännittä mutta kun tunnustelen niin sen sisällä tuntuu todelle pieni kova pyöreä patti. Voisiko olla kasvain tai vastaava? Poltin joskus vain pari kuukautta ja muutamia pusseja nuuskaa olen käyttänyt mutta en enää.

Onko syytä huoleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu