pappien pedofiilijuttuja. Nyt Norjassa.
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/89302-entinen-norjalaispiispa-myonsi-lapsen-hyvaksikayton
Uskonnot ovat vaaraksi lapsille.
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/89302-entinen-norjalaispiispa-myonsi-lapsen-hyvaksikayton
Uskonnot ovat vaaraksi lapsille.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kuinka ihmeessä tuolla kirkolla on enää kannattijia.
Hemmetin papin mulkerot.
On se inhottavaa kun on pedofiileja, mutta älä sentään luule että niitä olisi vain joku seurakunnan pappisetä, sellainen voi olla vaikka naapurisi, työpaikan työnanatajasi tai ihan kuka tahansa, jota lulet kivaksi ihmiseksi. Yleensä Alibissa lukevista pedofiiliratsioissa ei ole mainittu yhtään uskovaista, vaan erittäin suuri määrä maailmallisia Nettiä käyttäviä ukkoja, harvemmin akkoja.
tuota uutista, siinhän se oli Uuden Suomen sivuilla. Ja juttu on niin, että kun nämä papit, hartaat jumaliset, jotka ovat olevinaan muita ylempiä, niin onhan se härskiä, että ihan jatkuvasti tulee julkisuuteen rikoksia joihin he ovat syyllistyneet.
missä on ateistien keskuudessa pedofiliaa tai insestiä?
Jumala tuomitsee ne pojat, jotka lavertelevat pappien tekosista poliisille.
Jumala ei mitenkään estä tapahtumia, varmaan nauttii kun saa katsella "amiksien juputusta" kuoripoikien takalistossa.
Myllynkivi kaulaan Jumalan, sanon jo minkin. Näyttää ateistikin
miljonääri käytti sukulaistyttöä hyväkseen..iltalehti kertoo.
Mies ei varmaankaan ollut uskova, joten hän oli ateisti.
Olen sitä mieltä että pedofilia on sairaus ja tietysti myös rikos. Uskonto samoin kuin ateismikaan ei sitä aiheuta, mutta uskonnot voivat antaa eräänlaisen piilopaikan näille tyypeille kun asiat salataan ja auktoriteettiasemaa käytetään hyväksi.
noihin pappien pedofiliatapauksiin, että oikein itseäkin häiritsee. on ikäänkuin jo hyväksynyt sen, ettei tuollaiset enää yllätä tai saa suuria tunteita aikaan, kun niihin on jo niin tottunut. vähän kuin lähi-idän pommiuutiset, ei niihinkään enää jaksa samalla tavalla kiinnittää huomiota, kun niistä saa lukea viikoittain.