Ulkomaalaislaki?

Siis mitä tää on? Miksei ne egyptiläiset, somalit, venäläiset sun muut muuta OMIENSA luokse OMAAN MAAHANSA? Jättävät vanhukset yksin kotimaahansa? Minusta tuo nyt on aika törkeetä. Sit ne täällä vaan odottelee päätöstä Suomen hoitoon pääsystä? Tämä on kristillinen maa mutta jotain rajaa, jos omatkin on tiukoilla. Kuka vastaa asiasta?
Sitäpaitsi tässä taas nähdään mitä islaminusko oikeasti tekee. Ollaan muka välittävinään lähimmäisestä. Se EI OLE VÄLITTÄMISTÄ, jos jättää vanhemman yksin ja muuttaa itse pohjoismaihin sosiaaliturvan luokse!

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Lainmuutos toisi Suomeen satoja vanhuksia joka vuosi/1135255931175
13153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

... kun KAIKKI vanhukset potkittaisiin pois tästä maasta. Kun joku täyttää esim 69 vuotta, niin ei kun vain rajalle ja Suomen passi pois. Mitä niillä tekee, kuluja niistä vain tulee...

Tämä kyllä onkin perustuslaillisten pitkän tähtäimen suunnitelmissa. Ensin vain aloitetaan ulkomaalaisista, ja sitten laajennetaan.

Äänestä

looseri pojat on BIG-Probleem Suomessa. näitä Läski-perse alkoholisoituneita juoppja jo 1 miljoona, ja Suomen Sossu-konttorin valmistaa, näitä cannabis-viina hörhöjä n. 1000 kpl/kk.ssa lisää.. Nauravat, kun Duunari 1.2 miljoonaa enää suomessa.on pantu maksamaan näiden pummi-hörhöjen ruuat/viinat.. palkasta leikataan ENSIMMÄISEKSI 30-40 % hörhöille osoitettua viina rahaa....

Äänestä
  • Et sä tietty Hörhö jaksa nussia, muuta kuin pari polkupyörää ja muta roinaa kellari tiloista,,,Mee sä sekakäyttäjä apina baariin.. ja kaikki hymyilee tyytyväisenä .aikas onjo mennyt ohi sun pitää itse laittaa herätyskello jo Illalla soimaan esm. aamulla klo 5

    Äänestä

En ole pahemmin äänestänyt vaaleissa syy, siihen on ollut että ei ole ollut intressejä kun olen ajatellut että
samaa paskaa kaikki puolueet.

Mutta nyt taidan äänestää pitkästä aikaa jos löytyy perusuomalaisista joku hyvä henkilö ja arvot.
Jotenkinhan tohon pitäisi puuttua, ketä tänne tulee ja millä syillä.

Joku tolkku tohon mamujen hyysäämisen ja samalla suomalaisten polkemiseen.

Heräsin vasta , olisi varmaan enemmänkin sanottavaa mut, jatkakaa muut... äänestäkää kai se on ainoa keino muuttaa politiikkaa?! UGH

Äänestä
  • Ai niin, kävin työkkärissä, oli about 30 henkilöä (asiakasta), näin silmä tuntumalta ulkomaalaisia oli n. 2, loput
    luulisin olevan suomalaisia tai anglosaksista rotua ainakin.
    Miten ne("neegerit") kuitenkin luuhaa nois ostoskeskusten kahviloissa ja muualla räkimässä etc.????!!!!!!

    Äänestä

  • Koko tämä helvetti on naisten "sosiaalisuuden" ansioita, että omat vanhukset makaavat paskavaipoissa, jos niin suuri ihme käy, että johonkin laitokseen sattuvat pääsemään. Yleensä he eivät pääse, vaan silloin kun pitäisi lähteä koska kotona ei enää pärjää, niin jonot hoitopaikoille ovat vuosien mittaisia.
    Pariskuntaa on aivan turha edes kysyä mihinkään, koska niin isoja huoneita ei ole olemassakaan, johon mahtuisi kaksi sänkyä tai parisänky.
    Eräille kyllä tyhjätään hotelleja, eikä rahasta ole minkäänlaista pulaa, vaan ministerien sukulaiset kehittelevät bisneksiäkin asian ympärille.
    Tämän siitä saa, kun hallituksessa on naisenemmistö.
    http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://www.saunalahti.fi/g333/blondi.jpg&imgrefurl=http://www.saunalahti.fi/g333/ajankohta...
    Tuo linkki ei varsinaisesti liity asiaan, mutta siinä on muutama mielenkiintoinen uutinen.

    Äänestä

Rasistien turvat pitää saada tukittua vaikka vankeudella. Tämä maa EI ole mikään ainoa napa maailmassa, vaan osa globaalisuutta ja velvollisuutemme on auttaa muita. Maahamme mahtuu mainiosti ja kivutta vaikka miljoona maahanmuuttajavanhusta, ja toisekseen maamme on sikarikas ja kansa pahoinvoiva liiasta kuluttamisesta ja aineellisesta paskasta. Joku rasisti vetoaa verorahoihin, siihen sanon että meidän yltäkylläistä elintasoamme voidaan verottaa vaikka tiukentamalla kokonaisveroastetta kymmenellä prosentilla -silti emme taatusti kuole nälkään.

Eli tervetuloa maahamme, arvoisat vanhukset! Onneksi ministeri Thors saa ajettua ulkomaalaislain inhimillistämisen läpi, ja järki alkaa voittaa myös muissa puolueissa.

Äänestä
  • Seuraavassa hallituksessa ei ole yhtään akkaa!

    Äänestä

  • Et Taida olla oiken perillä asioista tai muuten vaan diggaat nigerialaisesta makkarasopasta.

    Äänestä

  • oikein perillä maailman menosta , kun seuraat vahän uutisia niin huomaat ,kuinka useat puolueet ovat ottaneet teemakseen perussuomalaisten ajamia asioita maahanmuuttokysymyksissä . Niin se maailma muuttuu pikku Hannele.

    Äänestä

  • --//*- kirjoitti:

    oikein perillä maailman menosta , kun seuraat vahän uutisia niin huomaat ,kuinka useat puolueet ovat ottaneet teemakseen perussuomalaisten ajamia asioita maahanmuuttokysymyksissä . Niin se maailma muuttuu pikku Hannele.

    loppuu,jos pakolaivirta loppuu Suomeen.

    Äänestä

  • Allu Apina kirjoitti:

    loppuu,jos pakolaivirta loppuu Suomeen.

    muut näitä pakolaisvirtoja puolustelekkaan kuin Hannelet ja Jussufit jotka suojatyöpaikassaan jossakin vastaanottokeskuksessa tai maahanmuuttovirastossa viilaavat kynsiään sen lopun ajan joka palstahirikoinniltä jää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mielenosoitus! kirjoitti:

Siis mitä tää on? Miksei ne egyptiläiset, somalit, venäläiset sun muut muuta OMIENSA luokse OMAAN MAAHANSA? Jättävät vanhukset yksin kotimaahansa? Minusta tuo nyt on aika törkeetä. Sit ne täällä vaan odottelee päätöstä Suomen hoitoon pääsystä? Tämä on kristillinen maa mutta jotain rajaa, jos omatkin on tiukoilla. Kuka vastaa asiasta?
Sitäpaitsi tässä taas nähdään mitä islaminusko oikeasti tekee. Ollaan muka välittävinään lähimmäisestä. Se EI OLE VÄLITTÄMISTÄ, jos jättää vanhemman yksin ja muuttaa itse pohjoismaihin sosiaaliturvan luokse!

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Lainmuutos toisi Suomeen satoja vanhuksia joka vuosi/1135255931175

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu