miten pelko suorastaan väreilee ilmassa. Saatanallinen pelko, joka raastaa perinne puolueiden selkärankaa. Perinnepuolueiden edustajien ja puheenjohtajien kasvoista voi nähdä pelon tuottaman teko hymyn joka värisyttää huulia. Silmät heittelehtivät sinne tänne. Suomi oli takavuosina eturintamassa tuomitsemassa Itävaltaa kun siellä nousi valtaan Jörg Haiderin johtama oikeistopuolue. Nyt suomi on samassa veneessä ja poliitikoilla on kunnon litran mitallinen aamuvirtsaa sukassa. Tämä on hyvä muistutus siitä, että kuka tätä maata hallitsee. Suomen kansa hallitsee tätä maata ja poliitikot ja ministerit ovat meidän renkejämme eivätkä esimiehiämme. Katainen ja Vanhanen ovat kilvan toitottamassa, mitä tässä maassa tulee suvaita ja mitä taas ei. He poloiset eivät tajua sitä, että se, mitä tässä maassa suvaitaan, ei ole heidän käsissään vaan se on kansan käsissä. Me päätämme mitä ja ketä suvaitaan. Vaaleilla päätetään näistä asioista. Jos Katainen tai Vanhanen satutte lukemaan tätä, niin muistakaa, että minä olen teidän pomonne ettekä te minun.
Ihanaa huomata
Pomosmies
295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
katkeamaan ja silloin tapahtuu se on ihan varma
viime vuoden puolella roknoosin että pää tulee vetäjän käteen , ei kansa suostu syömään kaikkea paskaa mitä ylhäältä tarjotaan.
nyt alkaa tulokset näkyä , ministerit kääntää takkia joukolla etenkin suurthorssi selittää paniikissa joka uutislähetyksessä , liian myöhään , pöytä kääntyy.
sukkahousut tutisevat monessa kabinettikokouksessa , kansaa pelätään , sillä nyt veri punnitaan .
monen vuoden öykkärimäisyys ja kansan aliarvioiminen saa ansaitsemansa palkan. hyysärit huom. huono kuu
nousee taivaanrannassa.