TOTTA

50 000 työtöntä rakentajaa.Tuhansia virolaisia ja venäläisiä tekee pimeästi halvalla töitä rakennuksilla ympäri suomen.OIKEINKO ???
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomalaiset rakennustyöläiset pilasivat itse markkinat: ylihintaa & epärehellisyyttä.

Mielummin reipas ja iloinen virolainen kuin murjottava ja jatkuvasti puhelimessa oleva ylihitainen "suomalaisammattilainen".

Kummastakin on kokemusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työtön raksari kirjoitti:

50 000 työtöntä rakentajaa.Tuhansia virolaisia ja venäläisiä tekee pimeästi halvalla töitä rakennuksilla ympäri suomen.OIKEINKO ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu