Joko se jeppe on saanut satikan henk.tiedot? Teräspallit tulee Subilta , herra sopimaton käy ostoksilla kaaottisin seurauksin. Vamppi vokottelee varattua miestä terassilla. Onko täälläkin niitä Vamppeja ;))
Iltaa ja myöhäistä
SATIAINEN70
20150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Jarmoa jännittää aivan aivan muut asiat tänä iltana. Nimittäin aitaakin käydä nyt niin, että sinä saat hänen tiedot selville...sanotaanko...vaikkapa minun välittäminä ja ehkä luettavissa täällä palstalla. Eikös ollut huisi uutinen? Tiedä vaikka paljastuisi jonkun toisenkin tietoja...vahingossa tietenkin? Jännä ilta?
Se H-hetki piti olla 22:22.
No hyvä niin, Sadun jo tiedän ja Tarun ja Laardin ja monen muun! Mutta itseäni en..
ei nuolaista ennen kuin mätkähtää, vaiko miten se oli?
Kooste kesken. Pliis, pieni lykkäys.
ettet joudu syytetyksi ammattimaisesta tietoturvahyökkäyksestä. Kuinka muuten tuollaisia tietoja voi saada selville..... ellei ole sitten työkaveri?
No odotan tietysti.
Höpön löpön pappa, älä hermostu.
itse rauhallisuus. Kun ei ole pahoja tekoja omallatunnolla, niin miksi hermostua?
On sulla, mäkin tiedän mitä pahaa oot tehny.
häiritse minun olemistani mitä sinä hourit.
selvästi taantunu samalle asteelle ku nuorimmat lapses. Vietätkö liikaa aikaa heidän kanssaan? Ovatko välinne liian läheiset?
Koko ajan kuules vietän nulikoitteni kanssa harrastuksissa "poikien" ja nuorin 15 vee siinä on hyvä elää mukana
jää nuoruus tallelle.
vielä kehua, kenen nimiä tiedät palstalta? Eikö tuon ikäisellä miehellä ole muuta elämässään?
Voi helvetissä en tiedä sinunkaan nimeesi enkä tarvi, jotkut muut täällä haluaa onkia. Vai väitätkös että olen sinun esim: galtsussa käynyt! Jos tarkoitat The Eaglesia niin sitten hän" on joku sellainen arvoitus..
mitään tietämistä eikä mitään salattavaa.
Ei minunkaan nimessä ole salattavaa eikä erikoista;)
Muuten laardi muistatkos kariniemen puiston siinä kisapuiston vieressä linjuri aseman lähellä 60-luvulla
niin se oli puliukkojen valtaama ja siellä oli muistaakseni joku raventeli siellä metsässä palanut, tikkutehdasko siinä lähellä oli! Mukavaa aikaa ajattelin tässä.
Kariniemen puisto on tuttu paikka, kun yleensä kuljemme sen läpi satamaan mennessä. Sehän tekee aikamoisen mutkan ylöspäin, mutta on sen arvoinen. Tikkutehdas on kuulemma sijainnut sen juurella siellä sataman puolella. Ei tässä vielä ole historia hallussa, kun vasta runsaat kaksi vuotta täällä asuttu.
Huomenta" meni ja ilta taas, kariniemi oli silloin 60-luvulla aivan pultsarien makuu paikka! Poikasena tuli härnättyä niitä, taisin olla villi vekara jo silloin, saati näin "vanhana"...
Muuten se alkaa 01:50 jos vaikkaTarut katsoo;)