Niin, se tyttöjen esittelypätkä ennen varsinaista laulua oli jo karmeaa katseltavaa. Käsittämätöntä ylitunteellista hapatusta, oikein Ameriikan ohjelmien malliin. Mallia oli selvästi otettu jostain jenkki Idolsista, jossa aina itketään ja haetaan säälipisteitä ennen esitystä. Huhhuh !
Ja sitten se esitys sitten: siinä ei ollut kertakaikkiaan yhtään munaa (noin kuvaannollisesti ) ja laulu oli aivan ponnetonta ja esiintyminen staattista.
Kuten Renne totesi, niin heikoin esitys tältä tyttötriolta, jota Linda kuitenkin hehkuttaa ajan aivan överiksi tyttöjen taitoihin nähden.
Muutenkin koko kilpailun taso on surkea: jollain Yrjänällä ja Chistianilla ei olisi pitänyt olla mitään asiaa loppukilpailuun taitojensa puolesta. Mutta nykyäänhän laulutaidoilla ei ole enää paljoakaan merkitystä noissa kilpailuissa ja muut ulkoiset seikat ratkaisevat liian usein, valitettavasti !
Soulsisters ???????
olipas laimea juttu
0
213
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961549
- 741374
- 501287
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041188- 511155
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715