Jopa 14% - 35% konservatiiveista uskoo, että Obama on anti-kristus! Tämä on todella hälyttävä luku USA:n kokoisessa valtiossa! Ajatelkaa, että jopa joka neljäs amerikkalainen uskoo tähän ja he varmasti tukevat hiljaisesti anti-kristuksen poistamista kuvasta!
http://www.youtube.com/watch?v=EKV8tRf5ixI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=EKV8tRf5ixI&feature=related
Vastaukset 3
Vanhimmat
asukasta tällä planeetalla uskoo, että jumala, jeesus, muhamed ja enkelit ylipäätään olemassa. Eikö tämä ole hälyyttävää? Miten voisimme autaa heitä ja kertoa, että heitä on kusetettu pahanpäiväisesti. Uskonnot pitäisi kieltää.
http://video.google.com/videoplay?docid=-7810993921354002750#
Oikein kunnon propagandaa. Poimintoja ja välähdyksiä joka puolelta mikä vain sattuu teoriaan sopimaan. Aukottoman seitin kutomista ja mahdollisimman vakuuttavaa äänenpainoa. Mistä tiedämme, ettei tämä ole jonkin uskonlahkon toimittamaa propagandamateriaalia. Myös ääri-islamistien ja ääri-kristittyjen propagandamateriaali on yhtä lailla vaikuttavaa
Tosin ei olisi mikään yllätys, että rahanahneet asekauppiaat haluaisivat ylläpitää sotia oman kauppansa ylläpitämiseksi. Samalla pelollahan myös turvallisuusfirmat myyvät palveluitansa.
Kaikista hauskintahan kaikessa yhteiskunnallisessa liikehdinnässä on se, että kenenkään ei tarvitse johtaa tällaisia muutoksia. Kansa tekee itse sen muutoksen omilla mielipiteillään.
Ei tarvita mitään juutalaisten mediaihmisten salaliittoa värväämään uusia sanansaattajia, koska media-ala on vain niin "COOL"! Ihmiset tekevät sen omasta halustaan.
Oikeastaan se on yhteiskunta, joka ottaa vaikutteita ympäriltään ja kehittyy yhtenä isona organismina. Jos räppi vituttaa, niin et vain ole kehittynyt sen yhteiskunnan mukana, joka sen on kehittänyt. Jos Imaaminen rukoukset vituttaa, niin et ole kasvanut tarpeeksi Islamilaisessa valtiossa. Islamilaisia vituttaa varmasti aivan yhtä paljon suomalaisten virret ja känniääliöiden tapaiset jankkatankka laulut.