Vaaliraha asiaa.
A- studio nyt
Tosi on
3142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sanoo Kalli. Eikö ole muuta vastuuta noilla lusmuilla? Muistakaa seuraavissa vaaleissa nämä puheet. Missä on nyt se "Paljon mainostettu Suomalainen REHELLISYYS"?
mutta kans tää ministeri Holmlundin hätäkeskus-juttu---huh.. Kyllä nää kunnostautuu nää naisministerit taas oikee blondihommissa... kammokamaa.. Ihan ku ei noissa naisten aivoissa ois mitään toimintaa. Toinen oli tää Lindenin juttu joku aikaa sitten. Toinen älykääpiö. Voi että tätä politiikan pelle-kenttää. Ihan sama ketä pönttöjä näköjään laitetaan korkeille päättäville paikoille....eikä näköjään edes omat virkamiehet osaa puhua järkeä päähän, vai hekö siellä vetelevät näiden pupettien naruja. Mutta äly on kyllä kylässä jossain muualla. Nytkin hätäkeskusten toiminta ja tulevaisuus miten sattuu. Eikö ole tärkeää, miten toimivat...eivät kai sitten. Toivotaan että muutama ambulanssi kuppailee myös näiden torveloiden kohdalla, niin saavat tuta vähän omissa nahoissaan, ettei vain kansalaiset oo ainoita ketkä kärsii näiden pöllöjen toimesta..
mitä Kokoomukselta voi odottaa. http://www.youtube.com/watch?v=MHdHTyrOgPI&feature=PlayList&p=A9A57911750F438B&playnext_from=PL&playnext=1&index=1