Vanajanlinnan valinnan jälkeen Tea totesi kameralle Jukasta " Jukkaa en valitsisi IKINÄ, en edes vaikka minun ja Arton jutusta ei tulisikaan mitään.."
Kuinkas sitten kävikään.
Tea mitätöi omat puheensa!!
6
877
Vastaukset
- sfdfdfdfddf
Juuri noin. Onneksi Arto säästyi tältä tuuliviiriltä.
- koettua
sanonta menee näin: Sitä sanaa en sano minkä kelkassa en käy...
- JT____
sitten kävi näin että vaihtoivat sylkeä aika kiihkeesti.J T=Love
- just sitä tuuliviiri
tuuliviiriä se on, sillä kyllähän jokainen aikuinen ihminen tietää, että alkuihastus se sanoo jo kaiken rakastumisesta, ei siinä enää ihastumisen jälkeen takuuvarmasti mitään muutoksia tapahdu, jos ei siis ole sellainen tuuliviiri. Tämähän jo tiedetään, että kaikki ovat ihastumisensa jälkeen menneet takuuvarmasti naimisiin ja ne avioliitot ovat aina ihan takuuvarmasti kestänään alusta iäisyyteen asti. Kyllä sentään tällaisessa ohjelmassa katsojilla pitäis voida olla valitusoikeus, jos parit eivät rakastu oikeella katselijoiden tahtomalla tavalla. Pitäähän tässä katsojillakin ainakin joitakin oikeuksia olla, me katsojat ollaan totuttu vaatimaan, minne tästä voi valittaa ja kuka tämän meille korvaa, jos rakastuminen ei mene meidän suunnitelmien mukaan. Voiko jonnekin lähettää korvausvaatimuksen suuresta pettymyksestä?
- että silleen
Se on ihan sama, keneen ihastuu mutta televisiossa ei tarvitsisi noin rajusti toista mollata.
- tämähän on aivan
että silleen kirjoitti:
Se on ihan sama, keneen ihastuu mutta televisiossa ei tarvitsisi noin rajusti toista mollata.
reality-viihdettä ja siinä kuuluu elää kuten todellisessa elämässäkin, jokainen tyylillään. Jukka oli koko ajan täysin omassa kontrollissaan, hän pelasi oman pelinsä omaksi edukseen, eikä se etu ole välttämättä tämän Tean kumppanuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913145
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.662862- 2032260
- 741896
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91731- 1081585
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191186- 811140
- 951099