Kela saa hyvän pääjohtajan kun Liisa-tyttö astuu remmiin.
Hyssälä Kelan johtoon
Controlman
10189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
siivoamaan kielensä? Heh-heh kyykkykepu meni kyykkyyn;-)))) Kohta saat laittaa homonikillesi kepeät lepikon mullat;-)))))
Keski-ikäinen leidi.
Sopii hyvin Kelan pomoksi.
Sopii hyvin pomoksi? Siitä asiasta ollaan varmasti montaa mieltä ja ainakaan Lääkelaitoksen väki ei olisi ensimmäisenä nostamassa häntä Kelan johtoon. Pakkomielteenä päin vittua hoidettu alueellistaminen ja siitä johtuneet irtisanoutumiset eivät nostaneet Hyssälän pisteitä yhdenkään täysjärkisen silmissä. Kymmeniä ihmisiä sanouti irti vain ja ainoastaan Hyssälän kuningasideantakia.
Koko alueellistamisprosessin ajan Hyssälä sai ankaraa arvostelua, mutta se ei Hyssälän päätä kääntänyt. Hyssälälle oli suorastaan pakkomielle saada Lääkelaitos Kuopioon. Olisi mukava tietää saivatko irtisanoutuneet uutta työtä. Jos eivät ole saaneet ja jäivät työttömiksi, niin sehän on vain Hyssälän syytä.
Se on metkaa, että politiikka sanelee Kelankin nimitykset. Pestin saa poliitikko, vaikka mitään näyttöä osaamisesta ei olisikaan. Hyssäläkään ei ole loistanut millään lailla, ellei sitten alueellistamista siksi lasketa. Ja sitähän ei lasketa, koska se meni Hyssälän takia päin persettä. Näin sanoivat asiantuntijat moneen otteeseen, mutta minkäs teet? Poliitkoilla on valta ja taipumus tehdä asiat päin persettä heidän itse sitä tajuamatta.
Siinä mallikas broileri levittämään perseensä Kelan johtajan tuolille. Korkeintaan vaalitukea jaksaa jakaa, mutta ei kannata tehdä, voi tulla vaikka virheitä.
Pettääköhän taas 300 euron eläkepuheillaan ihmiset n. 99 %:sti ?.
Heh, puoluepuoluepuoluepuoluepuoluepuoluepuolue.....
Presidentti ei tule Hyssälää nimittämään, siitä on tieto.
Punikkiämmä on tehnyt jo niin hulluja nimityksiä, että ei enään tohdiohittaa Hyssälää. Näin on vaktaa tietua ja näreet myös
tätä syöttiläsmaakunnan paskanaamojen äänitorvea.
,kun kulli ei toimi ja paskat valuu pikin kintua
Että Hyssälä nimitetään niin se myös nimitetään Kelan pomoksi. Jomppe n samaa mieltä, eikä tässä ole mitää taka-ajatuksia.
Seksi hommat nimittäin hoidetaan kahteen mieheen yhdessä Jomppe kullan kansssa.Näin on näreet ja puukuulat, herra paratkoon???
Liisa tai sitten Niilo.