Onpa mielenkiintoista, kun ihmiset rupesivat arvostelemaan Lohjan kierrätyskeskuksen toimintaa, niin poistettiin kyseinen ilmoitus ketju.
Kysehän oli, kun ihmiset eivät voineet ostaa sieltä vaatteita, kun olivat olleet jo vuoden vanhat ryysyt joistain kuolinpesistä ja muuten alaarvoisessa kunnossa.
Ihmiset valittivat kun eivät löydä antamiaan tuotteita myynnistä vaikka vievät todella hyviä ja ihan reippaasti sinne.
No on ilmennyt että henkilökunta vie itselleen ja tutuilleen ihan roppakaupalla näitä tuotteita ja mitä luultavimmin myös myyvät niitä kirppareilla ja elleivät sitten netissäkin.
Joku oli vienyt sohvan niin ei sisälle kerinnyt kun kundi tuli tuikkaamaan teipin pintaan että myyty.
toisekseen tuotteet on niin kalliita että kaupoista saa helvemmalla ja uutta.
Kuka niitä hinnoittelee, naurettavia summia. Saattaa olla monta euroa huonokuntoisesta vanhasta rojusta, että ihan naurattamaan pistää.
Ovat kuulemma sielä sijaisina töissä olleetkin katelleet silmät pyöreinä kun työntekijät panevat kaiken hyvän matskun sivuun ja kilpaa jakelevat keskenään.
Kuinkas on muissa kaupungeissa tuo kierrätys hoidettu.
Kuinka muilla...
2
187
Vastaukset
- Pois muuttava
Loviisassa ei ole kierrätyskeskusta ollenkaan. Hyväkin tavara on pakko viedä jäteasemalle ja vielä maksaa siitä. Kauppojen ilmoitustauluilla on turha ilmoittaa mitään; kukaan ei osta eikä ota ilmaiseksikaan, sillä tavarasta eroon yrittävähän voi hyötyä siinä jotenkin ja sitähän ei voi sallia! Mieluummin kaupasta samanlainen kovaan hintaan.
- kauppisjllu
...vanhasta tavarastasi niin mitä väliä sillä loppujen lopuksi on,miten sen käy.
Itse jos vien kamaani jonnekin niin en todellakaan kärky minne se päätyy. Ihan sama sille,itsehän luovuin siitä.
Ja jos laatu on huono,äänestän jaloillani ja menen muualle.
Niin yksinkertaista se on.
Lohjalta pääsee muuallekkin jopa julkisilla ja se onkin suotavaa,ettei mökkihöperyys pääse iskemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun483299Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5121993Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171940Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si821877- 181542
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431488- 281376
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1271263UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121192