Upea artikkeli kouluista ja päiväkodeista
kannattaa lukea
11270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
mutta mitä esim. tämä ammattiliitto on tehnyt maksavien jäseniensä suhteen puollustaakseen heitä, kun sairastuvat homekouluissa. Jokainen sairastunut homeope saa yksin pärjätä. Sellaista tietoa sieltä sain, että irtisanoa voi sairastuneen. Hukkaan meni nekin jäsenmaksut.
artikkeli on vuodelta 2008. Mitä ammattiliitto on tehnyt tänä aikana ko. asian eteen? Aika vähän ;) Kuinka moni on saanut oikeasti apua ammattiliitolta? Sama tilanne on muidenkin ammattiliittojen kohdalla. Vastinetta maksamilleen rahoille ei saa. Lakimiespalvelut (höh) ovat niukat ja totta on, että sairastunut voidaan irtisanoa. Alle vuoden jatkuneen sairausloman aikana irtisanoutuneet ovat riittauttaneet tapauksiaan.
Eikö liiton jäsenet itse valitse itselleen edustajat?
Katse siis peiliin!
kukaan pääse niitä lakiosaston porukoita valitsemaan, joten aika sama kuinka paljon sinne peiliin tuijottelee. Koko ammattiyhdistysliike on mädännäisyyden valtaama ja se ei kyllä valitettavasti johdu äänestäjistä.
artikkeli on tallella mutta keskustelu on poistettu.
Poistettu ketju oli nisuiisun aloittama ja sen otsikko oli:
MIELETÖN tehtävä kirjoittanut nisuiisu
kun nykyinen professori Tuula Putus sanoo, että on asetettava nollatoleranssi…
poistaa koko ketjun ilman ylläpidon apua?
jos rekisteröitynyt on itse ketjun aloittaja, hän voi halutessaan poistaa myös aloituksensa alla olevat viestit.
tämän tiennyt, niin minä olisin poistanut kaikki "Homeherkän" totaalisesti päin honkia olevat kirjoitukset.
Ajattelin, että enää pystyi poistamaan vain oman kirjoituksen. Aikaisemmin kyllä häipyi kaikki tuohon ketjuun liitetyt.
Pekka Nikkola
Vai olisit poistanut vain minun kirjoitukseni, koska sinusta minun kirjoitukseni ovat päin honkia.
Ns KOSTEUSVAURIOMIKROBIALTISTUKSESTA erilaisiin allergisiin sairauksiin sairastuvana totean, että länsimainen lääketiede on niiden suhteen ollut oikeassa jo satoja vuosia.
Jostain syystä kosteusvauriorakennuksiin pesiytyvien mikrobien aiheuttamiamasta allergiasta kuin tuon allergian tuottamista kokonaisvaltaisista tulehdusreaktioista nykytutkijat ovat hiiren hiljaa, vaikka heidän olisi tullut kehittää lääketieteellisiä mittatikkuja esim. allergisoituneen immuunijärjestelmän aiheuttaman sytokiiniryöpytyksen mittauksiin.
Sen sijaan tuolta 1990-luvun alusta sisäilmatutkijoiden jo valmiiksi sekoittamaa sisäilmakoostumuspakkaa alkoivat 2000-luvulla hämmentämään myrkkytutkijat, jotka eivät ole edes pystyneet selvittämään mitä sairauksia AMMATTITAUTILAISSAMME MAINITTUJEN SAIRAUKSIEN LISÄKSI heidän myrkynsä aiheuttavat.
nurjamelinen ja alkeellisesti ajatteleva keskenkasvuisuuden perikuva kun haluat poistaa itsellesi epämieluisia kirjoituksia.
Johan se on vastoin Suomessa säädettyä sananvapauslakia ja jokaisen vapaata mielipiteen ilmasuvapautta kohtaan!
Voiko ihminen vajota enää alemmas kuin alkaa kannattamaan jotain omaehtoista diktatuuria????
Tutkihan nyt onko sukujuurissasi jotain Stalinin tai Hitlerin sukujuuriin yhteyttä.
On tuo mellastelu aika erikoista ja tosi lapsellista nyhjäämistä aivan kuin herra itse olisi tämän maailman ongelmat jo ratkaissut.
Täysin ala-arvoista ja naurettavaa toimintaa.
En olisi uskonut, että näin alas vielä tänä päivänä joku voi vajota.
Taitaa historia toistaa itseään pullauttelemalla milloin kenenkin pikku-hitlerin esiin, eikö tuo ole jo sitä?