Kyllä hommat hoituvat Islannissa, kun pannaan Facebook-ahtaajat asialle! Työnhaluiset Facebook-ahtaajat eivät pelkää haastaviakaan haasteita, ei muuta kuin jätkät seisomaan kraaterin reunalle, sepalukset auki, mulkut käteen ja roima kusisuihku suoraan tulivuoren kitaan. Kyllä lakkaa sauhu sauhuttamasta ja maapallo on pelastettu!
Facebook-ahtaajat apuun!
apua Islannille
20266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tällä teollaan Facebook-ahtaajat voivat voittaa vaikka Nobelin rauhanpalkinnon. Ei ollenkaan mahdotonta, ajatelkaapas vain, että onhan Martti Ahtisaarikin sen voittanut!
On se yks Jumalan siunaus, että meillä on käytössämme Facebook-ahtaajia. Mihin joutuisimme ilman heitä, ja mihin joutuisi koko maapallo. Kadotus meidät perisi ilman Facebook-ahtaajia.
Mitä me niitä Facebook-ahtaajia Islantiin lähettämään, onhan niillä siellä niitä pörssihuijareita, kai ne nyt yhden tulivuoren saa sammumaan kun vasta pari vuotta sitten meinasivat ostaa koko Suomen. Parempaa käyttöä olis Facebook-ahtaajilla!
Pääministerimme on huolestuttavalla tavalla menettänyt muistinsa, eikä ole muidenkaan ministereiden työtehossa tai ainakaan saavutuksissa kehumista. Kansakuntamme vaatikoon yksimielisesti hallituksen eroa, ja tilalle Facebook-ahtaajista koottu hallitus!
Siinähän purkautuu Suomen kuukauden energiatarpeen verran ilmavirtaa ja kuumuutta tunnissa! Siihen pitää ehdottomasti ripustaa valtava tuulivoimala vaakatasoon.
Näin saadaan terawattitunnit talteen, ja samalla hillitään purkausta hieman! Tässä olisi sopiva malli tuon toteuttamiseen, kerran keksintö kestää orkaanituulia sekä hiekkamyrskyjäkin.
Helpoin malli toteuttaa olisi ilmeisesti laittaa satoja 100-metrisiä tällaisia n. 40 asteen kulmaan purkauksen kohdalle:
http://windesol.fi/windesol/Windside-tuuliturbiini
http://www.windside.com/old/finnish/wsinuse/wsinuse.htm
Meinaan toi nimimerkki Tulivuorta. Tässä mitään muuta tarvita kun iso joukko Facebook-ahtaajia mulkkuineen kusemassa suoraan kraateriin. Siinä sammutusshommassa kun syntyy höyryä, sitä voi vaikka laittaa vähän muovipussiin ja sillä höyryllä Facebook-ahtaajat sitten kotona Suomessa voivat lämmittää saunojaan.
Nimeni on Facebook-Kalle ja olen ehdottomasti sitä mieltä, että Islannin kohtalo ja koko maapallon tulevaisuus on Facebook-ahtaajien mulkkujen ja kusivarantojen varassa. Kerätkäämm siis Facebook-ahtaajille kolehti ja ostakaamme heille olutta niin että varmasti riittää kusta, ja sitten lähettäkäämme jätkät Islantiin. Kohta kusi kohisee ja Finnairin koneet pääsevät nousemaan kohden sinitaivoa.
Minä ainakin kannatan sitä, että Facebook-ahtaajat pelastavat Islannin ja siinä sivussa koko maapallon. Onko joku vielä eri mieltä?
voisihan he mennä kauppoihinkin ja vartiomiehiksi,niin kaupat taas toimisi,kiitos taas facebook ahtaajien:)
Ja mulla kans olis yks tosi hyvä ehdotus! Meinaan että jos lekurit joskus alkaa temppuileen niin että vaativat lisää liksaa ja kun eivät sitä saa ja menevät lakkoon, niin ei muuta kun Facebook-ahtaajat tilalle!
Kyllä ihan varmasti Facebook-ahtaajat on yhtä hyviä aivokirurgeja kun kuka toinen tahansa!
Oikeestaan, tarkemmin ajatellen, ne on ylimainostettua porukkaa noi lääkärit. Me varonmaksajat joudutaan maksaan ensin niiden koulutuksen ja sitten niiden palkat. Vaihdetaan koko sakki, tilalle facebook-ahtaajat hoitamaan lekurien työtä.
Ei kai niille Facebook-ahtaajille muuten mitään palkkaa tarvi maksaa? Eikö ne tee töitä vapaaehtoisesti pelastaakseen yhteiskunnan? Niin mulle on kerrottu.
facebook-ahtaajathan on munattomia miehiä,niin kun tekisivät"tyttöpissin"palaisi perse .
Se olis varmaas toi Afganistan vielä parempi paikka Facebook-ahtaajille, meinaan kun siellä tarvitaan toimen poikia. Siellä kun vaan heiluttaisivat uljaita rikkurimulkkujaan, kaikki lakoaisivat kumoon heidän edestään. Ja jos joku kuolisi talebanien pommeihin, aina riittää uusia uljaita Facebook-ahtaajia!
...tuurilla Facebook-ahtaajat jäävät kuseksimaan Islantiin pidemmäksi toviksi. Voivat lannoittaa tuon hedelmättömän maan urhealla rikkurikusellaan. Islannin talous nousee pankkikriisin syövereistä. Kiitos Facebook-ahtaajat, kiitos!
...meinaan sitä, että jos kovin kauan siellä kusevat, myrkyttävät koko Atlantin. Kaikki turskat ja molvat kuolevat ja sitten on Islanti taas pankrutissa.
Meinaan vaan että kun joulu aikanaan taas lähestyy ja kaikki lipeäkalat haisee rikkurinkuselta niin kuka niitä syö? Lastauttajafirman henkilökuntaravintolakaan ei niitä osta!
Kyllä ovat lentäjät ja lentokenttähenkilökunta surkeita pelkureita joka iikka kun lopettavat kaiken lentoliikenteen siihen, että vähän tuhkaa pöllyää jossain maailman ääressä Islannissa.
Nyt tarvitaan Facebook-ahtaajia! He avaavat lentokentät käyttöön ja lentävät lentokoneet aikataulun mukaan!
Ei tarvitse matkailijoiden eikä matkatoimistojen kärsiä, kun Facebook-ahtaajat tarttuvat toimeen!
Ei pelkoa että lentoliikenne olis jumissa, jos vaan matkatoimistot ja lentoyhtiöt kääntyvät Facebook-ahtaajien puoleen. Se porukka ei pientä tuhkakasaa pelästy, siellä taistellaan talvisodan hengessä suomalaisen yhteiskunnan puolesta - saa tulla vastaan vaikka Isä Jumala niin Facebook-ahtaajat kyllä hoitaa hommat.
Kauan eläköön Facebook-ahtaajien työ kansakuntamme ja globaalitalouden hyväksi!
Me yhteiskuntaa ylläpitävät piirit vaadimme: Facebook-ahtaajat HETI Islantiin kusemaan sisään keljuilevan tulivuoren kraateriin! Missä viivyttelette? Oletteko miehiä vai hiiriä? Pelastakaa Finnair ja kaikki muutkin maailman lentoyhtiöt konkursseilta, maapallon kohtalo on teidän kusimulkkujenne varassa!
eiks joku runoilija kirjottanu semmosen runon kun: oi islanti, sinä nuoruutemme.
Siinä on inspiraatiota Facebook-ahtaajille, lausuvat kuorossa runoa ja kusevat tulivuoren kraateriin.
Viimeisten uutisten mukaan Vantaalla on jäänyt hotelliin paljon ihmisiä, joilla ei ole paluulentoa kotimaihinsa tuhkapilven takia. He tarvitsevat Suomen kansan apua!
Facebook-ahtaajat apuun! He sijoittavat onnettomat turistit helikoptereihin ja lennättävät heidät koteihinsa.
Siunausta tuottavat kansallemme Facebook-ahtaajat.
En pidä siitä, että kaupoissa on myynnissä tippaleipiä. Niitä jos syö, ihmisen luonne kasvaa kieroon.
Vaadin että tippaleivät poistetaan kauppojen hyllyiltä.
Jos myyjät kieltäytyvät tekemästä poistotyötä, kääntykäämme facebook-ahtaajien puoleen. He varmasti hoitavat hommat.
Käviskö semmonen homma että jos joku ei osaa koristella joulukuustaan, senkun vaan soitetaan satamaoperaattorille ja se järkkää Facebook-ahtaajat koristeleen kuusta. Näin on hyvä joulumieli varmistettu Suomen kodeissa, kiitos facebook-ahtaajien.