Mitäpä jos Katainen

Mitäpä jos Katainen lainaisi jostakin vaikka 700 triljoonaa €uroa, ja Masa sitte lähettäis ne jonnekin "Tulivuorenpurkaus ehkäisyn suunnittelu" projektiin?

Meiltähän sitä rahaa tuntuu lähtevän jos jonkinlaisiin projekteihin, ja sitte vielä tänne roudataan huippu,- ja moniosaajia rikastamaan meitä.

Suomessa tuntuu olevan pohjaton rahasäkki nykyään?
682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Saapas tosiaan nähdä kuinka paljon TÄMÄ nyt sitten tulee maksamaan meille taviksille.
Meiltähän se raha otetaan viime kädessä (jos sitä nyt enää yleensä onkaan jäljellä), tai ainakin yritetään ottaa, mutta ainahan Kykypuolue voi tosiaan lainata rahaa meidän piikkiimme, ja lähetellä niitä hyniä sinne sun tänne.

Tämä tietenkin lisää myös avustusten määrää esim. Afrikkaan, (jostakin kumman syystä rahat menevät aina Afrikkaan nykyään?) ja tästä hyvästä meille on roudattava ainakin miljoona Somalia rikastamaan meitä.

Me emme ole tule toimeen ilman heidän huippuosaamistaan, ja minä olenkin suuresti ihmetellyt, miten ihmiset pärjäsivät ennenwanhaan ilman näitä suorastaan jumalallisia olentoja

Äänestä

700 triljoonaa euroa ei voi lainata mistään koska kenelläkään eikä millään yrityksellä tai valtiolla ei ole niin paljon rahaa.

Äänestä

muuten ne käynnistää kaikki tulivuorensa ja nauravat päälle.

ps. gangsterit ammutaan kaduille ja päät laitetaan seipäisiin varoitukseksi muille:)

Äänestä
  • tosi viisasta.

    Äänestä

Sitä vaan madalletaan maastamuuttokynnystä vaikka en ole mitään edes pyytänyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laten serkku kirjoitti:

Mitäpä jos Katainen lainaisi jostakin vaikka 700 triljoonaa €uroa, ja Masa sitte lähettäis ne jonnekin "Tulivuorenpurkaus ehkäisyn suunnittelu" projektiin?

Meiltähän sitä rahaa tuntuu lähtevän jos jonkinlaisiin projekteihin, ja sitte vielä tänne roudataan huippu,- ja moniosaajia rikastamaan meitä.

Suomessa tuntuu olevan pohjaton rahasäkki nykyään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu