Mielestäni Maajussille morsian on kulunut formaatti,ei oikein jaksa enää kiinnostaa.
Näitä salaisuuksia tapaamisista ennen aikojaan selviää ja jotenkin keskenkasvuiset kehittymättömät hakee itselleen emäntää tai isäntää.
Kuulostaa niin hullulta esim.että nukutaan jo samassa sänkyssä useita öitä ja sitten valitaan toinen.
Justus menee ystäväpohjalta tapaamaan miestä ja mies on seurustellut samanaikaisesti toisen kanssa mutta vieraillut myös maajustuksen luona. Niin outoa,ehkä kertoo nykyajan ihmissuhteista,millään ei oo mitään väliä eikä itsekkään pystytä tulkitsemaan omia tunteita.
Ehdokkaita kun on tarjolla ei voida vastustaa kiusausta vaan valitaan joku. Eräs teki oikein päätöksen kun ei valinnut ketään vaan jäi kuuntelemaan omia tunteita,hairahtui sitten kuitenkin keitoksen lämmittelyyn.
Yksi haukutaan televisokameroiden edessä pataluhaksi. Toista kiitellään kun on kestänyt kaiken ja hoitanut homman kotiin. Tämä kertoo tuuliviirimäisyydestä toisinsanoen ei tiedetä mitä halutaan,siltikin joku pitäisi vierelle löytyä. Tai sitten juostaan toisen sylistä toista nuolemaan.Outoa,että heti esitellään morsmaikku ehdokas vanhemmille ja ystäville,eikö ensinnä pitäs tutustella rauhassa kahdestaan pitempi aika kuin viikko. Jokainen itse sen ratkaisun loppupeleissä tekee ei liiaksi saisi kuunnella ystävän tai vanhempien mielipidettä. Jo välimatka ja erilaiset elämäntavat voi olla este parisuhteelle,mahdottomasta ei kannata yrittää väkisin rueta parisuhdetta vänäämään. Niin naurettavaa toimintaa aikuisilta ihmisiltä.Monelle puoliso löytyisi jotain muuta kanavaa pitkin helpommin ja luontevammin. Eikä safkaa osata laittaa vaikka omiakin lapsia jo,sekin kertoo uusavuttomuudesta. Maatalontyöt ovat raskaita ei ihan välipaloilla ja herkuilla jaksa töitä tehdä.
Kypsiä ihmisiä on jätetty taka-alalle valitettavasti.
Maajussille morsian kulunut formaatti
9
871
Vastaukset
- TT
Asiaa aloittajalta.... Mua ärsyttää hihityskulttuuri,joka välissä lapsellista hihitystä.Ovako oikeasti lapsellisia hihittäjiä. Hihitystä jotkut käyttää kun jännittävät.
Eilinen Tean kirje oli lapsellinen ja vielä teeveessä piti sekin esittää. "Menneet on unohdettu ja ne eivät saa enää häiritä,eikä niistä enää puhuta. pusi,pusi,hihiii..Vankka on suhteen peruskallio vai mitä?
Elämää nähneenä tämä televisio ohjelma vaikuttaa suurimmalta osalta keskenkasvuisten jorinoilta,hihii..- uunouuno__
Huomasin kaupan kassalla että tämän päivän iltalehdessä oli jotain juttua Tean muutosta ? Onko kukaan lukenut juttua ?
- oukkidoukki
uunouuno__ kirjoitti:
Huomasin kaupan kassalla että tämän päivän iltalehdessä oli jotain juttua Tean muutosta ? Onko kukaan lukenut juttua ?
Suomalaiset maajussit on rakkauden nälkäisiä kun pitää mennä televisoon toisia nuolemaan. Yököttävää.
Suudella voi muutenkin kauniistikkin.
Vanajanlinnassa jos suutelua (sitä ei tee kukaan ellei olle ole jo tavannut)ja toinen jo kihloissa,ihme kun ei jo paksuna...voi jeesus anna mun kaikki kestää..
Puolisoita vaihetaan kuin hevosia ennen vanhaan. - ihmettelen))))))
uunouuno__ kirjoitti:
Huomasin kaupan kassalla että tämän päivän iltalehdessä oli jotain juttua Tean muutosta ? Onko kukaan lukenut juttua ?
ei löytynyt netin iltalehdestä mitään tean muutosta ja uudesta miehestä josta oli otsikko ... Mut epäilen että ne ei julkase kaikkee netissä mitä julkasevat kaupan iltasanomiin tai ilta lehteen vaikka ovat samoja lehtiä kummassakin...
- ¤¤¤
Maajussille panopuu.
- draamaa on
draamaa ja juuri nytkin hiljattain nähdyt yllätyskäänteet toivat uutta mielenkiintoa ohjelmaa kohtaan. Ei ole formaatti kulunut. Kävi päinvastoin yllätyskäänteiden ansiosta. Muuten olisi ollut liian puuduttavaa. Ei kun jatkoa odotetaan.
- parishilttoni
Minusta tämä tuotantokausi oli (no vielä on ainakin yksi jakso tulossa) yllättävän hyvä ja mukavaa katsottavaa, myötähäpeää ei ole juuri ollenkaan tarvinnut kärsiä. Ansiokasta sinänsä, että tällainen formaattituotos paranee edellisestä kaudesta, mutta minun mielestä tässä kävi niin. Se kausi, missä oli ne Apet ja Teijat oli kyllä niin pohjanoteeraus, ettei siitä enää huonommaksi olisi voinutkaan mennä.
- Turhaa kaik´ on vaa
Tää vuosi oli kyllä täys floppi! Toivottavasti loppuu tällänen "valeparittaminen" maikkarilla eikä muut kanavat jatka sitä! Turhaa... täysin turhaa... oli katsoa edes koko ohjelmaa!
- gospodin
Maajussit historiaan ja tilalle muunalan yrittäjiä eteläsuomesta niin eiköhän ala tapahtumaan.Peräkamarin pojat ovat menettäneet kiinnostavuutensa joten muita yrittäjiä myöskin naisista tilalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913145
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.662862- 2032260
- 741896
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91731- 1081585
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191186- 811140
- 951099