Saisi hyysäreiden hoivaamisvietin suunnattua Suomalaisiin lapsiin, vanhuksiin,sairaisiin ja muihin vähäosaisiin sillä samalla tarmolla jolla ne hyysävät meille vieraita maahan tunkeutujia? Saattaisi jopa tulla kiitosta ihan Suomen kielellä.
Millähän ihmeellä...
Tosi on
597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Näytä esimerkkiä.
Ehdit ensin.
Ehdottaisin vaikka säännöllistä naapurissa asuvan sinisilmäisen syntyperältään suomalaisen vanhuksen auttamista kerran viikossa.
Eihän se ole edes "trendikästä". Eikä siihen ole varaa, koska jostain kumman syystä ne rahat vanhustenhuollosta ja terveydenhullosta vähenevät vain vuosi vuodelta ja siirtynevät "parempiin suihin".
Suomalaisten kaikista sairaanhoidosta, vanhustenhoidosta, lasten koulutuksesta, kouluruokailusta ym. Nyt olisi aika leikata ja rajusti tuosta hyysäyksestä.
jotka ulkopuolisille näyttelee hyvää ihmistä , mutta kotiväki on niiden mielestä perseestä .