eli vauvalla pahoja mahavaivoja, olen ollut maidottomalla 2vkoa, oireet helpottanu selvästi. ja nyt menos huomenna yksityiselle lääkärille allergia asiasta, että miten siellä toimitaan, olen jo itsenäisesti dietin alottanu ja apua ollu, mikä seurava vaihe? määrääkö erityiskorvikkeelle kokeiluun loppuuko oireet kokonaan, ja miten imetyksen sitten käy =( ? kokemusta. kun joku sano että vauva ei ole nyt täysin maidoton vaikka itse olenkin, siis täh? vai meinaako se erityiskorvikkeelle sitä että esim neocatella sais oireettomaks, sehän kertois muistakin allergioista kun pelkkä maito. epäilen kyllä kananmunaa, voisko sit sillekkin dietiille alkaa ja eikö ne voi ottaa testejä lääkäris, vaikkain ne ei kuulemma näytä totuuta. kertokaa jotka käyneet, mitkä on kuviot? ja siis tottahan lopetan imetyksen jos vauvan hyvä olo sitä vaatii mutta jotenkin ahistaa nyt kun ei tietä mitä tulevan pitää, tosin kohtahan se selviää mutta kuitenkin :)
pelottaa..
ap.
1675
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
......jatkuu
""- Pro'biootti on anti'biootti vastakohta.
- Voit varmistaa jo odotus'aikana lapsesi mahdollisimman hyvän terveyden syömällä kolmea tärkeintä maitohappobakteeria koko ajan.
- Voit varmistaa lapsesi mahdollisimman terveen elämän antamalla lapsellesi maitohappobakteereita jo vauvasta asti, jo senkin takia että lapsen immuunipuolustus kehittyy yhteen ikävuoteen mennessä. Ja syömällä itsekin maitohappobakteereita koko imetyksen ajan, jolla varmistat sen että oma immuunipuolustuksesi tuottamat vasta-aineet siirtyvät lapseesi äidinmaidossa. Ja varmistat myöskin itsesi pysymisen infektiovapaana. Emättimestä löytyy noin 20g bakteereita.""
jatkuu.....
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Tiesitko_etta.html
.
Tee tuolta immuunitesti:
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kolme_vaikutukseltaan_tarkeinta_bakteeria.html