Heikommat ja parhaimmat

il

Tänään parhaimmat olivat

Yrjänä: Todella loistava veto ja sovitus. Tehistä harva osaa tulkita oikein ja biisi sopi Yrjänälle erinomaisesti. Laulu ja esiintyminen varmaa
Samuli: Herkkä ja koskettava tulkinta. Sello oli mielenkiintoinen ja omaperäinen lisä. Lisäks upea ääni!

Heikoimmat

Enchant: Pojat eivät osaa laulaa soolona alkuunsakaan. Väritön esitys. Tanssijat täysin turhia ja varastivat koko shown laulun ollessa kehnoa.
Leena: Aivan karseeta vinkumista ja ulinaa. Kohdissa, joissa oli sanat, ääni ei kuulunut oikeestaan lainkaan. Esiintyminen oli aivan kammottavaa vääntöä!

Ja noista tiputtaisin Leenan. Ei oo tyttö kehittyny lainkaan sitten koelaulujen. Pikemminki menny alaspäin

11

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Y & E jatkoon

      illan onnistujat. Muut kamalia; kuka vaan heistä joutaisi pudota.Tuomarihtouhu oudoksuttaa.

      • karaoke på svenska

        Kaikki esitykset oli karaoketasoa. Tuli ihan ruotsinlaivan aamutunnit mieleen. Huoh!


    • Barber5

      Okei, Yrjänä koko kilpailun heikoin lenkki. Ollut sitä kokoajan. Voisi vähän monipuolistaa tyyliään ja Renne biisivalintoja. Ihan komea ja symppis kaveri, sillä ilmeisesti päässyt jatkoon tähän saakka.

      Elias tämän illan onnistuja. Ehdottomasti paras veto koko tähänastisen kilpailun aikana. Osoitti olevansa monipuolinen laulaja, ei pelkkä katusoittaja.

      Samuli floppasi tänää ja pahasti. Ikävä kyllä.

      Muut ihan ok..

      • Nixcja

        Hyvä Elias, Leena ja Yrjänä-siinä 3 parasta, tai vähiten huonoa?? Aika surkeatasoinen kisa, kaiken kaikkiaan.
        Ei uskoisi, että tässä laulavat nuoret, niin ihmeellisiä biisejä. Minä ainakin kaipaisin edes hieman mahtipontisia, räväkämpiä kipaleita.
        Samulipojasta ei ole esiintyjäksi-jännittää aina vain, niin että mikki tutisee-toisaalta en pidä hänen äänestäänkään tippaakaan.
        Neljä poitsua ja nämä souljutskat olivat kerrassaan surkeita.


      • ooooooooooooooo

        Enchant oli kyllä iso pettymys tänään. Leenan nyt tiesi vaan hönkivän aikasempien vetojen perusteella


    • ...

      täysin samaa mieltä!

    • teddy-humppaa

      sekä Yrjänän että Samulinkaan tulkinnasta. Kuuntelin Samulin silmät kiinni ja lauluääni kuulosti - luotaan työntävältä, kovin samanlaiselta kuin aina. Onko hänessä mihinkään revittelemään. Sinua, sinua rakastan sopi hänelle ja siinä hän tuli oikeuksiinsa. Nyt ei.

      Yrjänä: en pitänyt Tehosekoittimen tulkinnasta. Hieno falsettikohtakin jäi puuttumaan. Herkkyys puuttui tällä kertaa. Kappale oli loistava valinta, mutta jotenkin esitys ei iskenyt, ei sitten millään.

      > Enchant: Pojat eivät osaa laulaa soolona alkuunsakaan. Väritön esitys. Tanssijat täysin turhia ja varastivat koko shown laulun ollessa kehnoa.

      Tästä olen todella samaa mieltä ja olen todella pettynyt. Lisäksi: miksi heidät piti laittaa laulamaan sooloja, vaikka jossain kappaleissa sekin tietysti voisi tulla kyseeseen. - On oleellista ammatinvalinnan kannalta. Jos joku lähtee ryhmästä, onko hänestä siihen, yksin. Ei ainakaan laulajana. Teddy-Karhujen huviretki on hyvä esimerkki osoittaa, mitä osaa, mutta se ei riitä, vaan pitää näyttää, mitä sellaista osaa, mille on käyttöä Ruotsin laivalla, yökerhossa.

    • humppamaakari

      Edellä oleva huomioon ottaen, kenessä näet potentiaalia ja kysyntää keikkamyynissä ja/tai levymyynnissä - liittyvätkö ne aika pakollisena yhteen?

      Mutta jos nyt otetaan huomioon, kuka lähetetään Euroviisuihinkin, eihän tässä Suomen musiikkibisneksessä ole päätä eikä häntää. KJuunkuiskaajia ei keikoille kutsuta: millaiselta näyttää keikkakalenteri.

      • Musiikinkuluttaja

        Kyllä itse näkisin, että Yrjänä ja Elias ovat siellä kärjessä, jos tosiaan noita keikka- ja levymyyntejä ajattelee. Ja niitähän sitä täytyy ennen kaikkea ajatella, muutenhan artisti vaipuu unholaan.


    • nyt hyvin

      Yrjänä kyllä paransi huomattavasti. Tykkään äänestä ja olemuksesta, on karismaa. Biisivalinta oli nyt hyvä.
      Viimeksi olisi voinut jättää ne tytöt pois. Todella jäykkä ja mauton koreografia, jos sitä nyt oli... (naisten) vaatteet myös mauttomat! Ja kappalevalinta ei osunut nappiin. Nyt voisi tosiaan monipuolistaa ja valita ihan toisentyylisen biisin ja vaatteet.

    • Marttali

      Eilen oli heikoin ilta. Elias ainoa joka paransi, se oli ainoa hyvätasoinen esitys. Vaikka siinäkin kyllä sanat vähän unohtuivat.

      Nyt lähettäisin sen Samulin mäkeen sieltä. Oikeesti ihmettelen et kuka jaksaa katella sitä? Sit toiseksi, Yrjänältä pliis ens viikolle erilaiset vaatteet ja joku erilainen biisi. Ei mitään punk-rok höpötystä. Joku ihan perusbiisi, vaikka jotain poppia tai sit joku balladityyppinen. Jos nään sillä ens viikolla farkkutakin, hihattoman paidan, avainketjun tai jotku converset niin vaihdan heti kanavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      8
      1656
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      124
      1642
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      245
      1162
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1078
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      186
      996
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      919
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      866
    8. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      845
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      48
      833
    10. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      827
    Aihe