Artistit juurillaan -konsertti

oli todella mahtavaa kuultavaa. Toivottavasti Kauhajoelle tulee toisetekin tällaisia konsertteja!
15698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

toistekin. :D

Äänestä

Konsertti. Jäi puuttumaan kuitenkin sellainen ahaa elämys. Hautaluoman esitykset oli fiksuja mutta kyllä Samin ja Antin esitykset oli kovin äänekkäitä. Panula- opisto kouluttaa mailmalle väkeä. Suurimman työn konsertin hyväksi oli tehnyt Markku Viitasaari. Jäi jotenkin vaisu tunne konsertista kun Irina ei päässyt.

Äänestä

... kuinka suuren työn Panula-opiston oppilaat tekevät esityksissä, ja kuulemma vielä ilmaiseksi. Urheiluun kyllä lykätään rahaa, mutta soittajille ei.

Äänestä
  • huomanneet tukea konserttia sponsoriensa mainoksilla, jotka iloisesti täplittivät liikuntasalin seinät!

    Äänestä

  • opetusta ja ainutlaatuinen kokemus.

    Äänestä

  • oppilaille kirjoitti:

    opetusta ja ainutlaatuinen kokemus.

    oli hyvä että irina ei ollut marisemassa.

    Äänestä

  • kuuntelijakin kirjoitti:

    oli hyvä että irina ei ollut marisemassa.

    Lisää tällaisia, yhteiskoulun sali oli tupaten täynnä eli kiinnosti ihmisiä. Kauhajoelta on lähtöisin upeita, ammattitaitoisia esiintyjiä. Ja suurkiitokset järjestäjille!

    Äänestä

Johonakin luki, leheres, että parahat esiintyjät tuloo omien orkesteriensa kanssa esittämään samana iltana samassa paikassa omaa hittiohjelmistoaan. Kyllä meillä on hienoja entisiä kauhajokilaasia!

Äänestä

musiikkicoctail oli nautittavampi . Oli siellälin senverrAN VÖKEÄ KUN SUUPOHJA saliin mahtuu. Ikä siihen oltu sellaisia euromääriä uhrattu artistit juurillaan konsertiin Hyvän konseltin oli aikaansaanut Tuija Mäensivu.

Äänestä
  • Kauhajoen "kulttuuri"viikko on osoitus, että täällä ei ole kulttuuria. On vain omahyväistä itsekehua vailla minkäänlaista eteenpäin vievää, uutta etsivää, kriittistä asennetta. Viisas kiertää kaukaa kaikki nämä myötähäpeää aiheuttavat latteudet.

    Äänestä

  • Ampumacrossistadion kirjoitti:

    Kauhajoen "kulttuuri"viikko on osoitus, että täällä ei ole kulttuuria. On vain omahyväistä itsekehua vailla minkäänlaista eteenpäin vievää, uutta etsivää, kriittistä asennetta. Viisas kiertää kaukaa kaikki nämä myötähäpeää aiheuttavat latteudet.

    Juuri noin, sinunlaisesi "energiansiepparit" haluavat itse latistaa kaiken. Ellei mitään yritetä, mitään ei varmasti tapahdu. Kyllä jo tapahtumien monilukuisuus osoittaa että hyvää yritystä on ja hyviä tapahtumiakin on myös ollut. Kuinka voit tietää, kun kierrät kaukaa.

    Äänestä

  • Niin, kuka on Tuija Mäensivu?

    Äänestä

  • Tai mitä on kirjoitti:

    Niin, kuka on Tuija Mäensivu?

    kauhajokinen artisti... =)

    Äänestä

  • Oli hienoa ja samalla todella jännittävää tehdä ohjelmistoa Musiikkicocktal-konserttiin.
    Sain mukaan tapahtumaan upeita muusikoita ja yhdessä tehtiin mehukas ilta.
    Tapahtumasta ei ole ollut jutun juttua lehdissä, mutta palaute on ollut miellyttävää kuultavaa kaiken ikäisiltä.
    Pirjo Ala-Fossi (Kauhajoen yleinen kulttuuritoimi) on ollut tukena tässä tapahtumassa ja tilat saimme ilmaiseksi konserttiin Kulttuuriviikon kunniaksi.
    Kiitos vielä kerran kaikille esiintyjille ja ihanalle yleisölle. Tuija Mäensivu

    Äänestä

  • TM kirjoitti:

    Oli hienoa ja samalla todella jännittävää tehdä ohjelmistoa Musiikkicocktal-konserttiin.
    Sain mukaan tapahtumaan upeita muusikoita ja yhdessä tehtiin mehukas ilta.
    Tapahtumasta ei ole ollut jutun juttua lehdissä, mutta palaute on ollut miellyttävää kuultavaa kaiken ikäisiltä.
    Pirjo Ala-Fossi (Kauhajoen yleinen kulttuuritoimi) on ollut tukena tässä tapahtumassa ja tilat saimme ilmaiseksi konserttiin Kulttuuriviikon kunniaksi.
    Kiitos vielä kerran kaikille esiintyjille ja ihanalle yleisölle. Tuija Mäensivu

    nautittavampi kuin se suuri konsertti liikuntasalissa. Senkun vaan seuraavaa konsesrtti valmistelemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulttuuria kirjoitti:

oli todella mahtavaa kuultavaa. Toivottavasti Kauhajoelle tulee toisetekin tällaisia konsertteja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu