Laukkasen "huumori"

Tätä se on kun maalaistollo pääsee edustamaan
Suomea ihan ulkomaille asti. Pitäisi kai palkata
taluttaja viereen vahtimaan ettei sankarit
pääsisi munaamaan itseään ja maataan.
Ja miksi tämä juntti edes lähetettiin kisoihin 70-
metrin heitoillaan?
1210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomalaisjuntti, tosiaankin.

laukkanen on näitä "marmariksen"
pakettimatkailijoita, jotka sitä kautta ovat
tulleet maailmanihmisiksi. Ainakin omasta
mielestään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jomppa kirjoitti:

Tätä se on kun maalaistollo pääsee edustamaan
Suomea ihan ulkomaille asti. Pitäisi kai palkata
taluttaja viereen vahtimaan ettei sankarit
pääsisi munaamaan itseään ja maataan.
Ja miksi tämä juntti edes lähetettiin kisoihin 70-
metrin heitoillaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu