Mikä on

demokratia:

Silläoli ryssän kanssa YYA-sopimus vuosina 1948- 1991.

Sillä oli sama Presidentti vuosina 1956 - 1981, jtämä herra valitutti itsensä poikkeuslailla ILMAN VAALEJA Presidentiksi vuonna 1972. (1973?)

Kokoomusta estettiin pääsemään hallitukseen vuoteen 1987 saaakka?

Mikäon tämä "Länsimainen demokratia"?

Vinkki: Se ei ole Valko-Venäjä.
457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

että äitisi on huora.

Äänestä
  • heh´heh...

    Äänestä

Kyseinen pieni maa oli MAAILMAN SUURIMMAN KESKITYSLEIRIN NAAPURIMAA vuosina 1918 - 1991.

Capisce?

Äänestä
  • Meno on kuin Roomassa ja systeemi siitä otettu.Demokratia on hieno sana.Mutta oikeaa demokratiaa ei ole olemassa.Kaikki perustuu ihmisten kusettamiseen.Politiikot tekee vaikka mitä koukeloita ja eliitti.Tavallinen kansa nurisee ja odottaa,että seuraavissa vaaleissa tulisi muutos ja politiikoissa on uusia ja vanhoja kusettajia,jotka alkavat keräämään rahaa taskuihinsa ja ajamaan nwo:n asioita tässä maassa.Vaikka ei olisi Vanhasia ja Kataisia seuraavassa hallituksessa tai eduskunnassa.Niin heillä on hyvä kusetus asema jossain.
    Tämä mamu politiikkakin on nwo:n ajama asia.Ihmiset saadaan vihaamaan muslimeja ja niin kuin Albert Piken vision mukaan toimitaan.Nwo on toiminut hänen vision mukaan sodissa.Ihmiset on helppo saada vihaamaan toisiaan ja vaikka lavastetuilla pommi iskuilla saadaan vihaa ja kostoa muslimeita vastaan aiheutettua ja kolmatta maailmansotaa Eurooppaankin levitettyä jossain vaiheessa.Nwo tekee vaikka mitä ja valta medioihin ei ole uskomista.
    Nwo on iso verkosto ja siihen kuuluu yllättävän paljon ihmisiä.Ihmisiä johtavat sudet lampaiden vaatteissa.
    On sanottu,että vatikaanilla on yllättävä valta asioissa ympäri maailmaa ja se on varmasti osa nwo:ta.Nwo on isompi verkosto kuin moni edes meistä käsittää.Tutkikaa asioita ja ottakaa selvää asioista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämä länsimainen kirjoitti:

demokratia:

Silläoli ryssän kanssa YYA-sopimus vuosina 1948- 1991.

Sillä oli sama Presidentti vuosina 1956 - 1981, jtämä herra valitutti itsensä poikkeuslailla ILMAN VAALEJA Presidentiksi vuonna 1972. (1973?)

Kokoomusta estettiin pääsemään hallitukseen vuoteen 1987 saaakka?

Mikäon tämä "Länsimainen demokratia"?

Vinkki: Se ei ole Valko-Venäjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu