No jo oli erikoiset vaatimukset maajussilla morsiammen suhteen. Jussi itse jo puolessa välissä elämää ja pyöreyttäkin on iän mukana tullut, morsian pitäisi olla kuitenkin lapseton. Että oltaisiin "samalla" tasolla.
Onko siis lapsen tehneet ihmiset alemmalla tasolla?
Erikoiset vaatimukset
4
1054
Vastaukset
- Hot or NOT.
Ei taida löytää Arto morsianta noilla kriteereillä, ei.
- mietippä ite
hänelle olla pitäisi? Ei kiinnosta itse mies laisinkaan niin ulkonäöltään kuin aatteiltaankaan! Mene itseesi...
- anti neitsyt
Voihan nainen 40 ja silti lapseton, mutta miksi hänen pitäisi neitsyt olla, haloo ? Ehkä tämä Arto on juuri sitä miestyyppiä, joka ei halua katsella ja elättää toisten miesten kakaroita. Itse olen kohta nelikymppinen nainen, lapseton, enkä neitsyt ;) Edellinen mieheni sanoi kerran, että jos minulla olis ollut mukula valmiina, ei hän todennäköisesti olisi halunnut alkaa kanssani seukkaamaan. Että sellaista.
- maajussinmorsmaikku
anti neitsyt kirjoitti:
Voihan nainen 40 ja silti lapseton, mutta miksi hänen pitäisi neitsyt olla, haloo ? Ehkä tämä Arto on juuri sitä miestyyppiä, joka ei halua katsella ja elättää toisten miesten kakaroita. Itse olen kohta nelikymppinen nainen, lapseton, enkä neitsyt ;) Edellinen mieheni sanoi kerran, että jos minulla olis ollut mukula valmiina, ei hän todennäköisesti olisi halunnut alkaa kanssani seukkaamaan. Että sellaista.
Maajussin halut vaatimukset otetaan esiin,on vaatimukset myös kandinaatilla.
Jounin kokelaskin kertoi ei vaan kiinnosta,Jouni ei löytänyt mitään vikaa kokelaasta. Jokin puuttui?
Ei nykyajan naiset alistu hellan taakse eikä tarvitsekaan.
Naisilla on oma työ,auto,tili,kännykkä jne. ja pitääkin olla koska vaikka elää parisuhteessa on omakin elämä sekä yksilönvapaus. Joku tietysti voi haaveilla maatalon emännyydestä/isännyydestä on muistettava tiettyjä asioita ennenkuin alkaa työntekijäksi kenenkään tilalle.
On terveellistä asua yksin sekä miehen myös naisen eikä lentää kukasta kukkaan niinkuin eräät.
Yksin asumisessa oppii huolehtimaan asioistaan ja ehkä myös ajattelemaan tarkemmin. Suuri elämänmuutos on muuttaa kaupunkiasunnosta maalle. Omillaan toimeentulevan on ehkä vaikeampi kietoutua parisuhteeseen koska ei ole pakko. Vapaaehtoisuus antaa eripohjan parisuhteelle,kuin pakkoliitto. Pakko ei tietysti ole olla missään parisuhteessa,lähteminen on yleensä vaikeampaa mitä kauemmin yhdessä hengaillaan.
Ehkä jotkut eroaa liian helposti ensimmäisestä riidasta,mutta on myös tultava toista puolitiehen vastaan periksi on kummankin annettava,kahden omapäisen periksiantamattoman parisuhde ei onnistu. Periksiantaja ei saisi olla sama osapuoli joka kerta. Parisuhde ei aina ole yhtä juhlaa vaikka kivan haastavaa on elää parisuhteessa maajussin kanssa. Työtä on paljon,eikä se tekemällä lopu. On osattava ottaa lomaa,vapaa-aikaa sekä irtiottoja maataloudesta muuten ei jaksa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad981653- 541083
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4251057- 166972
- 57792
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126772- 81699
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38665- 57661