jo -70 luvulla hyökkäsite joukolla 300000 haisevaa mätä-hammas resupettriä, Elintaso-MAMU.si meille Ruotsiin. olemme saaneet kokeä mätä-hammas terroria jo 30 vuotta suomen taholta. ja tämä on maksanut meille ruotsalaisille miljardeja kruunuja.. syyttäkää itseenne nyt.. Silvia and Astrid.
Ymmärrän Astridia täysin. Itsehän Pummit aloititte...
miksi aloititte?
8171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Suomallaiset menivät Ruotsiin töihin kun tarvittiin. Suomallaisten työllä Ruotsi rikastui ja pystyy nyt ellättämään suuria laiskoja maahanmuuttajallaumoja. Ei pitäisi valittaa yhtään vaan kiittää kädet ja silmätkin ristissä ahkeria suomallaisia sankareita!
ollu yhtämittaa yli 300 suomi-höröä yli 30 vuotta lasketaan.. 330 klp. sikä finne-jeeveliä 30 vuotta vankilassa finne-jeevel/330 kpl / x 365 vrk/vuosi=11000 vrk.= 198000 egee 30 vuotta x 330 hörhöä = 65340000 egee Meiltä ruotsissa mennyt rahaa pelkästään finne-jeeveli mätä-hampaan vankilassa pitämis kustannuksiin, mutta moininkertainen määrä rahaa jinne-jeevelien rikosten korvaamiseesn ja oikeuskuluihin yms. sitten joka toinen on työssä liukuhihnalla volvolla tahi maraby tehtaalla kuukauden pari, mutta kyllä Jugoslaavi tai african mies tekee paremmin työtä, suomi hätä-hammas juo ja rikkoo paikkoja ei tule joka viikko duuniin.. Suomi jeeveli on tulut meille ruotsissa niin kalliiksi, että pian lähetämme kaikki Mamu.t takaisin Suomeen korkojen kera.. puhumme jo edustaja Thors.ille... Ruotsi jo maksanut finne-jeevelille miljardeja.. vain 30 % heistä käy duunissa, ja hekin hakevat lisä korvauksis Fatta.sta.. PS tuossa edellinen lotta alkoi romantisoimaan ja kirjoittamaan vastoin parempaa tietoaan..
johtaja piti 70-luvulla puheen jossa vaati valtiolta toimia sen vuoksi kun Ruotsi vie kaikki Wärtsilän kouluttamat ammattimiehet. Se ei ollut pakenemista vaan Ruotsista tultiin muuttoautolla jopa hakemaan miehiä perheineen. Asunnot oli siellä valmiina odottamassa. Ruotsalaisten talous nousi siihen aikaan kovaa vauhtia suomalaisten ansiosta. Nyt kai ne rikastuvat yhtälailla kun on somalit "työtä" tekemässä.
tulitte meidän Ruotsia pilaamaan Apinaat lähetittee Mätä-hampaat joka kadunkulmaamme varastamaan ja haisemaan.. olen saanut ruotsista käskyn hankkia teille saman vitsauksen kolmannesta maasta, koska Me Ruotsalainen ei tule jalakkaan suomi maa.. te suomi olette alkanuut rötelyn niin kuuin ainaa kyllää suomen rovasrii tietä kerto minullee.
haisevien mätäpaisemuna afrikka apinoiden pitäisi mennä pakolaisiksi sinne naapurimaahanne siellä afrikassa! Mikä se tänne pohjolaan vetää niin Suomeen kuin Ruotsiinkin.
Jos ne suomalaiset olivat sinun herne aivoissasi pummeja niin he kuitenkin "pakenivat" naapurimaahan!
Samaa heimoa ja kulttuuria olemme kuitenkin. Te ette kuulu kuin viidakkoon joten menkää sinne noitarumpuja pärisyttämään ja ihmiskokkoja polttamaan!
Vaan minäpä sanon miksi te tänne tunkeudutte: helppo raha vain maata ja saada rahaa!
Sinä olette Poron-puria vääräjalkaa Sinä syö puukuppi puuro ja örise, ei osa puhu. sinä sopiva syömä puuro whit africa mies yhdeesä kuuma puuro, yk- lähettä kilo jauho.. mutta ei kumpikan tule Sevrige koska. sinä haise ei pestä ei vaihtaa alushousu ei pese suu mtää-hammas putoa pois. africa mies saa opeta sivistys lisä suomee. olemme sanoa Astrid kylä hoita mätä-hamas haju-pommi pois ulos ruotsi..
Somput, karvakourat ja romanirosvot jne Ruotsiin ja ruosinsuomalaiset suomeen.
Ei tulla Ruotsiin. Tulemma Malmöön, siellä on kodikasta ja viihtyisää seuraa. Ei uskoisi, että Ruotsissa on niin hieno, omaperäinen asuinalue!