Pannaanmpa näiden demarien ym. vihreiden nimet ylös eikä äänestetä enään koskaan päättämään asioistamme. Osaavat tehdä huonoimman karhunpalveluksen meille LOPETTAMALLA KOKO HAUKIPUTAAN OLEMASSAOLON!
Aina voi liittyä Ouluun tarvittaessa myöhemmin MUTTA OULUSTA EMME KOSKAAN PÄÄSE ENÄÄN EROON!
Aina voi liittyä Ouluun tarvittaessa myöhemmin MUTTA OULUSTA EMME KOSKAAN PÄÄSE ENÄÄN EROON!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kepu pettää aina, eli sitä saa mitä tilaa. Jos olisitte hoitaneet asiat kuntoon, niin olisimme samassa tilanteessa kuin vaikkapa Kempele. Onneksi huonosti johdettuun kuntaan löytyy vielä apuja tuosta läheltä. Omista kun ei ole ollut muuhun kuin oman edun tavoitteluun.
Höpö höpö! Mustamaalaajat ja pessimistit puhuvat, että taloutta ja muuta on hoidettu huonosti. Siten muka saatu perusteet liittymiselle. Haukipudas pian 20 000 asukkaan kunta toimii ja pärjää tulevaisuudessakin mainiosti.
Huomenna näkyy ja kuuluu kuntalaisten ääni!
...alle 17.000 asukkaan jos pysytään itsenäisenä.
Lapsellista luulla että Haukipudas korkeine veorprosentteineen, ilman paljveluja ja korkeilla kiinteistöveroilla houkuttelisi enää tulijoita tänne kun uusdessa oulussa tulee olemaan paljon halvemmalla korkeammat palvelut.
Lapsellista kuvitella että ihmiset olisi ihan tyhmiä.