mitä tekemistä

on kamelikuskien nuoriotarinoilla ja nykyisyydellä keskenään ?
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyviä juttuja niillä kuitenkin ollut kun ajattelee miten paljon niissä kaikenlaista inhimillistä toimintaa. Eivät ne ole olleet vain jotain kalevalaisrunoja.

Kun ajattelee miten kauan sitten syntyneet olleet jos ei muuta niin todella loisteliasta kirjallisuutta ja ihmisellä joka ne keksinyt täytynyt olla maailman paras mielikuvitus.

Kun nykyisinkin kirjoitetaan vielä täysin aivottomia kirjoja ja nille annetaan vielä kaikenlaisia palkintoja, mutta ne eivät silti kerro ihmisestä juurikaan mitään, vaan ovat silkkaa lörinää.

Kai se kamelikyyti ollut inspiroivaa.

Äänestä
  • Kiitos

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-ei nimimerkkiä- kirjoitti:

on kamelikuskien nuoriotarinoilla ja nykyisyydellä keskenään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu