Laihdutukseen, minusta tuntuu että olen ihan toivoton tapaus, minulla ei ole tarpeeksi tahdonvoimaa vaan annan aina itselleni periksi ja syön liikaa. Rukoilkaa minulle itsekuria ja että nyt alkaisin vihdoin onnistua tässä ! Minulla on ainakin n. 40 kg ylipainoa olen aivan toivoton kun se ei lähde pois!
Pyydän esirukousta
lihavuus pois
4146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hokkus pokkus ja simsalapim. Nyt on laihdutus loitsu lähetetty ... PUAAAHHHHHH ... HEH HEH HEH ...
Valitan, rukoukset eivät toimi.
Yksinkertainen neuvo: poppakonstit eivät auta, eikä vaikka rukoiltaisiin polvet verillä. ÄLÄ SYÖ ENEMPÄÄ KUIN KULUTAT!
Mieti ruokavaliota, yletön näläntunne voi johtua jonkun ravintoaineen puutteesta. Koska olet viimeksi tutkinut veriarvot, onko raudanpuutetta?
Perusruokaa, ei eineksiä. Vihanneksia ja juureksia, saat kuitua. Tahdonvoima ei aina ole yleispätevä selitys, vaan jotain puuttuu.
Joku antaa ohjeita liikuntaan, joku ravintoon. Minä annan sen ohjeen että tarvitset tukea. Onko sinulla ystävää tai puolisoa? Kuka kävelisi kanssasi, kuka tekisi terveellistä ruokaa, kenen kanssa olisi tavoitteita ja kenen kanssa UNOHTAISIT SYÖDÄ!