MISSÄ

Missä Suomen ihmisoikeuksiin keskittynyt lakimies????Onks kukaan nähnyt???
7124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mut ne ei hoida suomalaisten asioita vaan niiden jotka ei ole suomalaisia ja haluu kaikki herkut ilmasiksi. Kansa maksaa silti laskun, mut hyötyä ei saa koskaan.

Äänestä
  • Helsinki on kaikkien suomikansan horsmanpolttajien ja puliukkojen sosiaalitäti, äitien äiti.

    Äänestä

tai nainen hoida muiden oikeuksia kuin niiden joiden se tietää voittavansa. Eli itsensä ja suotta tulla tänne suomeen vinkumaan jostain afriikan perukoilata lämpimistä maista. Oikeuksia oikeudet on täällä ja EU :N on mafia yhteisö mafialle ei vittuilla muut kuin Islannin 33 tulivuorta.

Loordit tuli takas mutta ne tuhkataan.

Äänestä

Joko on partikkelit housussa kun lakimiestä etitään? Helsingin ydinkeskusta näyttää hiljenevän, jo toinen vuosi peräkkäin ja seuraavakin vuosi ei hyvältä näytä. Itkua väännetään nyyyhhhh... tukirahhoo! tukirahhoo! ja housuun väännetään, Nyyyhhhh!!! kuulkaas horsmanpolttajat ei se pillittämällä parane.
Vinkkinä vaan, turha niitä vaatekomeronettimyymälöitä on perustaa.

Äänestä
  • Uhrasin pari tuntia kallista aikaani teidän hyväksi ja kahtelin netistä ydinkeskustan myytävät yritykset, voi... voi... todellisia surkimuksia, silppuriin vaan.

    Äänestä

  • ..teille porsaille kirjoitti:

    Uhrasin pari tuntia kallista aikaani teidän hyväksi ja kahtelin netistä ydinkeskustan myytävät yritykset, voi... voi... todellisia surkimuksia, silppuriin vaan.

    On se. Eivätkä ossaa ees autolla ajjaa. Pysyvät vaan sielä kehä kolomosen sisäpuolela niin ei tarvihe meijän niitä horsmanpolttajia elättää täällä pohojosesa. Erottakkaa se helsinki muusta maasta ihtenäiseksi valtioksi. Saatte sitte helsinkisä hoitaa omat hommanne iliman leipää ja maitua! Heleppoo vettää rautakankella kehä kolomosta pitkin irti koko helsinki. Jää se pelkkä helsinki sisäpuolelle ja rantautuu vaikkapa viron satamaan.

    Äänestä

Seitsemisten kansallispuistossa. Kolmas kuusi oikealta, siirtolohkareen alla. Kolme koputusta kuuseen ja huuto "Kepua on", niin tulee esiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PIILESKELEE kirjoitti:

Missä Suomen ihmisoikeuksiin keskittynyt lakimies????Onks kukaan nähnyt???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu