Penisrenkaan käyttö täyspäiväisesti

ring0

Käyttääkö moni penisrengasta säännöllisesti? Itse olen pitänyt muutamana päivänä paksua kumirengasta aamusta iltaan, fiilis on mahtava farkkujen ja stringien tai tiukkojen boksereiden alla, ja naisväki tuntuu tykkäävän näkemästään :)

Sheivaan karvat ennen penisrenkaan käyttöä kokonaan tai ainakin lähes, mutta se lienee makuasia. Ensi alkuun on syytä totutella renkaan käyttöön, erityisesti siksi että stondiksesta ei tahdo heti tulla loppua :)

5

8290

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olen olen

      Poistanut tällä menetelmällä tämän turhan ulokkeen, vie parisen viikkoa.

    • Lapin mies

      Terveydelle vaarallista... Ainakin virallisten penisrenkaiden mukana tulee ohje että ei miellään saisi yhtämittaisesti käyttää 30-40min pitempään putkeen. Onhan se selvää että siinä saattaa tulla pitemmässä ajassa vahinkoa kun verenkierto heikentyy pitkäksi aikaa. Muuten kyllä tulee säännöllisesti käytettyä. Mikäs sen hienompaa ku vetää ensin kerran pitemmän kaavan kautta ilman ja jos kumppani haluaa vielä lisää niin rengas peliin ja eiku takaisin hommiin. Vastaavasti jos joskus väsyttää tai on näitä perus känni-iltoja jolloin on vaikeuksia saada kaveri kovaksi niin ei ku avuksi vaan ja homma hoituu. Muutenkin perusseksissä penisrengas on joskus mukavahko lisä, sillä ainakin omalla kohdalla sen käyttö luonee samankaltaisen tunteen kuin tuntisi jos olisi ympärileikattu, sillä rengas pitää esinahan tiukasti paikallaan ja pois terskan päältä koko session ajan.

    • Kullinrenkaat

      Kullinrengas tukkeuttaa verenkierron. Turvottaa ja jos oikein on tiukat, niin antaa melko ärtsyn ja kiihottavan olotilan.
      http://www.omakuva.org/omakuva/displayimage.php?album=lastup&cat=-49&pos=63
      Neljän renkaan kanssa olen joskus käynyt tanssikaraokebaarissa. Neljäkin tuntia. Mutta silloin erektio antaa periksi ja veri jotenkin pääsee kiertämään. Nukkumaan ei kannata mennä renkaat päällä. Koko ajan täytyy seurata, ettei kulli ala liikaa violetin tummaksi mennä.

    • Mimer

      Verenkierron estäminen vähentää hapen kulkeutumista kudoksiin. Hapenpuute on vahingollista elävälle kudokselle, se minkä nyt koet jännittäväksi ja mielihyvää tuottavaksi ei jatkossa olekaan enää sitä. Mitä sinule jää jos esim. vauriotettuasi kaluasi se on sinulla enää virtsapuki? Toisille genitaalit ovat yksi arvokkaimmista hyvänolon "välineistä" ! Mitenkä kallisarvoiset ne ovat sinulle?

      • Ugibugi

        Varo aina, ettei vaan erektio pääse tulemaan. Teoriasi mukaa kudos kärsii, kuun veri ei kierrä. Kumman susi systeemi, jos toi sun teorias noin yksoikoinen olisi. -Bugi koko virtsapuki-


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      162
      5355
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      43
      2615
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2212
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1749
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      82
      1374
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1291
    7. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      155
      1264
    8. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      32
      1223
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      106
      972
    10. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      21
      917
    Aihe