Nyt keskusrikospoliisi on aloittanut uuden tutkintahaaran Matti Vanhasen (KEPU) rikollisessa rahoituksessa.
Matti Vanhasen (KEPU) Nuorisosäätiö rahoitti vastoin sääntöjään Matti Vanhasen (KEPU) presidentinvaalikampanjaa. Kampanjarahoitushan oli muutenkin epäselvää erilaisten MTK:lta yms. järjestöiltä tulleiden rahojen suhteen.
KEPU on rikollisjärjestö. Olisi jo korkea aika siirtää KEPU puoluerekisteristä rikosrekisteriin.
Taas uusia KEPUjen rikoksia paljastunut
10
138
Vastaukset
- Maltti on valttia
http://www.laki24.fi/keskustelu.php?id=14982
Suomi on oikeusvatio - todistustaakka on syytöksen esittäjällä - jos todisteita ei tule on syytös automaattisesti perätön.
Rikolliseksi voidaan ketään tai mitään nimitellä vasta oikeusistuinten lainvoimaisten tuomioiden jälkeen. - ulkomaille...
..rikossyytökset ilmestyy erkkomediaan.
Onko Vanhanen KEPUn rahanhakumatkalla? Poliisin on syytä syynätä Vanhasen matkatavarat heti lentokentällä...
- Matti Vanhanen
E-en hah-hahmota.
- 1918
Matti Vanhanen kirjoitti:
E-en hah-hahmota.
Taas henkisesti sairaat puniikit mellastavat. Pitäisikö laitoshoitopaikkoja lisätä?
Onneksi heitä vaihdetaan jatkossa entistä enemmän parempiin ulkomailta tuleviin hyviin työntekijöihin. - rahoitukset !!
1918 kirjoitti:
Taas henkisesti sairaat puniikit mellastavat. Pitäisikö laitoshoitopaikkoja lisätä?
Onneksi heitä vaihdetaan jatkossa entistä enemmän parempiin ulkomailta tuleviin hyviin työntekijöihin.Riihi-Säätiöllä on omistuksessaan noin tuhat vuokra-asuntoa parissakymmenessä eri kiinteistössä.
Riihi säätiön toimintaa on arvosteltu voimakkaasti ja säätiön johtoa on ollut syytettynä väärinkäytöksistä
käräjäoikeudessa.Valtiontalouden tarkastusvirasto ilmoitti löytäneensä säätiön toiminnasta rikokseen
viittaavia epäselvyyksiä.Rikosjutusta kehittyi Pohjois-Suomen suurin talousrikosepäily.Asian käsittely
on nyt hovioikeudessa vielä kesken.
Julkisuudessa kerrotaan Riihi-Säätiön hoitaneen poliittiset suhteet erinomaisesti, erityisesti juuri
sosialidemokraattiseen puolueeseen. Niinpä Riihi-säätiön rahoja päätyi myös Martti Ahtisaaren
presidentinvaalikampanjaan.Säätiö tuki myös Tarja Halosen vuoden 2000 presidentinvaalikampanjaa
maksamalla lehti-ilmoituksia.. Lasku päätyi Riihi-säätiön alaisten taloyhtiöiden maksettavaksi.
Se, Riihi-säätiö tuki jo Ahtisaaren presidentinvaalikampanjan kuluja, ei ole tullut keskusrikospoliisin
tietoon siksi, että törkeiden avustuspetosten tutkinta on rajattu vuosiin 1995–2000. Syynä aikarajaukseen
on kirjanpitoaineiston puuttuminen.
Ja entäs sitten Urheiluopistosäätiö.SDP:n puoluesihteeri Ari Korhonen sanoo Ylelle, että puolueen
ehdokkaiden saamat sääntöjen vastaisiksi väitetyt tuet Urheiluopistosäätiöltä pitää selvittää.
Hän korosti, että sääntöjen noudattaminen koskee kaikkia.Urheiluopistosäätiö on tukenut SDP:n
vaaliehdokkaita kuten Tarja Halosta presidentinvaaleissa ja Jani Sievistä EU-vaaleissa. - O.O.
1918 kirjoitti:
Taas henkisesti sairaat puniikit mellastavat. Pitäisikö laitoshoitopaikkoja lisätä?
Onneksi heitä vaihdetaan jatkossa entistä enemmän parempiin ulkomailta tuleviin hyviin työntekijöihin.Siis väität Vanhasta puniksiki?
- säätiöltä !?
O.O. kirjoitti:
Siis väität Vanhasta puniksiki?
Urheiluopistosäätiö jakaa tutkimus- ja urheiluapurahoja.
Tutkimusapurahaa myönnetään liikuntatieteelliseen ja liikuntalääketieteelliseen väitöskirjatasoiseen tutkimukseen. Apurahaa voi saada myös tutkimukseen liittyvien julkaisukustannusten kattamiseen.
Urheiluapurahat on tarkoitettu rekisteröidyille yhdistyksille ja yksittäisille urheilijoille. Apurahan myöntämisessä painotetaan erityisesti juniori- ja joukkueliikuntaan (ei ammattiurheiluun) keskittyneitä hakijoita. ”
Säätiö tuki Tarja Halosen vaalikampanjaa 10 000 Eurolla. Mitä tekemistä urheiluopistosäätiöllä on Suomen presidentinvaalien kanssa ja miten on mahdollista, että jakoi rahaa Halosen kampanjaan ?
Kovin on säätiö tukenut myös SDP:n toimintaa muutenkin.
http://www.urheiluopistosaatio.fi/
- vappuna makasiineil
Puolueeni aatteet houkan houre on, vuoksi aatteiden itsestäni moukan teen.
-Känä - Kuka veti välistä?
Lehdessä oli mielenkiintoinen nimilista kampanjarahoitusta saaneista. Tukijoukotkin saivat osansa. Rahaa oli saatu monelta suunnalta, peräti yli 600 000 euroa. Tukijoukoille tarkoitettu raha lienee kuitenkin mennyt suurimmalta osaltaan itse päähenkilöille, eikä tukijoukoille. Taisivat puurtaa talkootyönä... Erään keputantan tukijoukoillekin oli syydetty rahaa ja sen rahan käyttötarkoitus olisi hyvä saada selville. Voi löytyä jotain hämärää siitäkin. Eiköhän media tuonkin selvitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502154Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11863- 68843
Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut68834Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me112785Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt44756Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9732Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49729vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22693Salaisuus rakas.
Mun täytyy kertoa sulle nyt salaisuus rakas. Sä olet todella hyvä sun työssä. Pus!47670