http://www.Meat.org
Katso kauhea totuus mitä tapahtuu lihateollisuudessa eläimille! Paul Mc Carthy puhuu. Näe omin silmin , mitä liha teollisuus EI HALUA sinun tietävän eläinten HIRVEÄSTÄ kohtelusta lihateollisuudessa. Petan video, ehkä Englannista(?).
Samaa varmasti Suomessa. Siirrytään joukolla käyttämään vapaana kasvavien kanojen munia!!! Älä osta häkkikanojen munia enää!!! Vaikutetaan ostamalla vain eettisesti kasvatettujen kanojen munia! Joukossa on voimaa, muuten tilanne ei muutu! Poliitikot ajavat omia/sukulaisten sikatilallisten etuja, ei eläinten!
Katso kauhea totuus mitä tapahtuu lihateollisuudessa eläimille! Paul Mc Carthy puhuu. Näe omin silmin , mitä liha teollisuus EI HALUA sinun tietävän eläinten HIRVEÄSTÄ kohtelusta lihateollisuudessa. Petan video, ehkä Englannista(?).
Samaa varmasti Suomessa. Siirrytään joukolla käyttämään vapaana kasvavien kanojen munia!!! Älä osta häkkikanojen munia enää!!! Vaikutetaan ostamalla vain eettisesti kasvatettujen kanojen munia! Joukossa on voimaa, muuten tilanne ei muutu! Poliitikot ajavat omia/sukulaisten sikatilallisten etuja, ei eläinten!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kananmunan syönti on sama asia kuin joku eläin veisi naiselta lapsen ja söisi sen.
Mutta maailma on paha paikka.
"Kananmunan syönti on sama asia kuin joku eläin veisi naiselta lapsen ja söisi sen."
no höpöhöpö!
rupesin jo harkitsemaan et rupeisko kasvissyöjäks
revitään juurineen maasta, kuten porkkanat ja sitten riistäjä-ihmiset syövät ne. Kyllä tää elämä on mennyt kauheaksi. Minä en syö enää mitään eloperäistä, imeskelen vain kiviä ja haukkaan happea.
Aivan varmasti on tunteita ja ajatuksia kasveilla, kun ovat paljon monimutkaisempia ja kehittyneempiä organismeja kuin esimerkiksi ihminen.
julmaa peliä tuo tehotuotanto
on yhtä luonnonmukaista kuin hengittäminen. Sillä tavalla saa syötävää ja lisäksi se monesti tuottaa suurta tyydytystä. Kokeile joskus niin ymmärrät!
Tosi on! Mitä pienisieluisempi, sitä enemmän nauttii tappamisesta, kiduttamisesta, toisten kärsimyksistä.
Ainoa oikea ja inhimillinen tapa on kasvisruokailu. Ylevä ja inhimillinen ihminen ei tapa turhan vuoksi. Vain alhainen mieli nauttii moisesta huvista.
Lihan syöjät ovat raadonsyöjiä, kuten vaikkapa shakaalit. Raato vaan heille pöytään ja siitä vaan luita kaluamaan. Sitä olette mitä syötte!
Hyvä oikeaa tietoa informoiva video!
Joo mitäpä tässä sen enempää tuota kaunistella. Kurkku auki kattoon roikuttaamaan ja pikkupossulle monoa päähän, jos pulttipyssyn jälkeen vielä sätkii. Sairasta tuo on ku mikä. Toivottavasti jokainen kattoo tuon.
Harva sitä varmaan liha ateriaansa loppuun asti syö kun tuon videon kattoo.
Vielä sairaampaa on että nykyään possut ja kanat ja vaikka mitkä lehmät lääkitään antibioteeilla ja hormoneilla. Lha edustaa todellista murhaa ja sairasta käyttäytymistä mitä nyky-yhteiskunnassa voi olla. Millään tasolla tämä ei ole enään sivistynyttä. Eikä edes tarpeellista. Liha on vain ja ainoastaan opittu tapa. Ei mikään että ihminen enään tarvitsee edes lihaa.
Lehmät, hevoset, lampaat ja yleensä kavio -ja sorkkaeläimet ovat korkeammalla tasolla kuin ihmiset, sillä ne ovat kasvissyöjiä!
Raadonsyöjät ovat juuri sitä, mitä he syövät. He syövät kuollutta ruumista!
Yksi asia mikä on varmaa on se, että ihminen todella olisi terveempi ja moraaliltaan korkeampi, jos hän söisi vain kasvisruokaa.
Ihmisen aivot olisivat nykyistä huomattavasti pienemmät mikäli me olisimme sopeutuneet pelkkään kasvisravintoon. On myös huomattava ettei ruoansulatuksemme sovellu kasviksille kovin hyvin ja voimme käyttää hyödyksi vain erittäin helposti sulavia kasveja ja nekin mieluummin kypsennettyinä.
Sekaravinto on ihmiselle lajityypillistä käytöstä ja siitä pakolla luopuminen on ihan sama kuin pitää kettua liian pienessä häkissä.
kun rupesi syömään lihaa. Apinat ovat erikseen. Tutkikaapa ihmisen kehitys historijaa. Kasvissyöjät taitavat palata jos monessa sukupolvessa syövät vain kasviksia takaisin alkukantaiselle tasolle. Mistä muuten tiedätte että kasvit eivä tunne mitää, ette ehkä vain pysty kommukoimaan niiten kanssa.
Kuvien ja videon realiaikaan katsottuani. ERITTÄIN JÄRKYTTÄVÄÄ MATERIAALIA ELÄINTEN,SIIS OVATKO IHMISET ELÄINTEN VIHAAJIA ? NÄMÄ ME OLEMME PASKOJA.--!!!!
Kidutettua eläintä jaujettuna paistamaa ÄKKIÄ !!!
kyrpä sahaamassa peräsuolessa kaiken paskan seassa. Plörtsis plörtsis!