KATAINEN EI PITÄNYT LUPAUSTAAN

JYRKI LUPASI HOITAA REUMASAIRAALA ASIAN RAHOITUKSEN

JA LOPPUTULOS EI HOITANUT

jumalauta mikä valehtelija huijari..

tämäkö o sitä vastuullista politiikkaa
10143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sairaanhoitajat tietävät ja muistavat Kataisen pettäneen heidät v.2007.
Tällä huijauksella saadulla vaalivoitolla, sen ansiosta istuu Katainen nyt valtiovarainministerinä.

Äänestä
  • Tärkeintä on muistaa pitää lupaukset rahoittajilleen, muista ei ole väliä.

    Äänestä

muu kuin katainen ole luvannut erota.

Äänestä

ensin

Äänestä

Eihän Jyrki koskaan niin kuin ei kokoomuskaan !! Kokoomus on ainoastaan maximaalisen voiton perässä euroja pitää tulla tuplasti se mitä sijoittaa !! Mahdolliset raajarikot on ainoastaan rasite kokoomukselle.

Äänestä

Telkkarissa mainittiin asiaan liittyen, että Kreikalle annettavilla rahoilla olisi saanut esim. 800 reumasairaalaa. Katainen piti kuitenkin tärkeämpänä, että reumasairaalalle ei anneta euroakaan. Tärkeämpää on antaa rahaa maalle, jonka poliitikot ovat jo kymmenen vuotta valehdelleet maansa taloudellisen tilanteen. Ovat vissiin pistäneet rahat omille tileilleen.

Rikollisia koko Kreikan poliitikkolauma ja samaa laatua alkaa Suomenkin valtapoliitikot olla. Hämärä raha kelpaa yhdelle jos toisellekin. Ei ole ihme, että Suomen pellepoliitikot antavat Kreikalle rahaa, koska tuntevat samaa sielujen sympatiaa keskenään. Kyllä konna konnan tunnistaa.

Hallituksessa on kaksi sontaläjää ylitse muiden ja juuri heidän takiaan Suomi on polvillaan vielä monta, monta vuotta. Hallitus on Suomen syöpä.

Äänestä

kysyy

Äänestä

pekka

Äänestä

Ministerit ja poliitikot ovat vapaita kaikesta vastuusta.
Eivät he ole mistään vastuussa mistään.
Eivät he ole tasavertaisia tavallisen kansalaisen kanssa lain edessä.
Eivät ministerit joudu vastuuseen, vaikka hukkaisivat miljardeja verovaroja.
Jos tavallinen kansalainen ottaa vaikka hedelmän kaupan lattialta ja syö sen, niin
hän on tehnyt rikoksen ja joutuu syytteeseen.
Vaikkakin sama hedelmä olisi laitettu roskapönttöön, jolloin se ei ole rikollista.
Mutta jos ihminen syö sen, niin silloin asia muuttuu rikokseksi.

Äänestä

ollut

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


prklrlr kirjoitti:

JYRKI LUPASI HOITAA REUMASAIRAALA ASIAN RAHOITUKSEN

JA LOPPUTULOS EI HOITANUT

jumalauta mikä valehtelija huijari..

tämäkö o sitä vastuullista politiikkaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu