Oletko valmis?

On maanjäristyksiä harva se päivä, Islannin tulivuori pysäytti lentoliikeeteen, epävarmuutta monella alalla,oletko valmis,.Oletko Jeesuksen verellä pesty? Matt.24:37-39..Niin kuin kävi Nooan päivinä, niin on käyvä silloinkin, kun ihmisen Poika tulee. Vedenpaisumuksen edellä ihmiset söivät ja joivat, menivät naimiisiin ja naittivat tyttäriään aina siihen päivään asti,jona nooa meni arkkiin. Kukaan ei aavistanut mitään, ennen kuin tulva tuli ja vei heidät kaikkin mennessään. Samoin käy, kun ihmisen Poika tulee.. Jumala puhuu nytkin,sillä Hän tulee kohta maan päälle...

5

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IhminenLoiJumalan

      Vai tulee se "kohta", "kohta" huomenna vai "kohta" ensivuonna, vai "kohta" sadantuhannen vuoden päästä?

      Vai tuleeko koskaan, jutskujen tuomiopäivä taitaa tulla aikaisemmin.

      http://bambuser.com/channel/Abdallahahah/broadcast/719947

      Kenneth Adelman on tunnettu äärimmäisen typeristä ja rasistisista arabien ja muslimien vastaisisista kommenteistaan.
      One of many Pentagon Advisors, Adelman also sits on the Pentagon's Defense Policy Board under Perle, and is another extremist pro-Israel advisor, who supported going to war against Iraq. Adelman frequently is a guest on Fox News, and often expresses EXTREMIST and often RIDICULUS anti-Arab and anti-Muslim views. Through his RACISM or ignorance, he actually called Arabs "anti-Semitic" on Fox News (11/28/2001), when he could have looked it up in the dictionary to find out that Arabs by definition are Semites.

      Reaganin neuvonantaja pukeutuu vapaa-ajallaan mielellään arabipukuun, ja hauskuuttaa ystäviään pernaruttovitseillä.
      http://www.youtube.com/watch?v=AzI_UQbSq2Y
      http://www.youtube.com/watch?v=uBG3vMC3Z6s
      http://www.youtube.com/watch?v=AGu03FlaWq4&feature=related
      http://farm1.static.flickr.com/223/452884282_80a8498df0.jpg
      http://www.bookmark2007.com/images/ken_adelman.jpg
      http://z.hubpages.com/u/6955_f520.jpg
      "Four pounds of anthrax – in a suitcase this big – carried by a fighter through tunnels from Mexico into the U.S., are guaranteed to kill 330,000 Americans within a single hour, if it is properly spread in population centers there.
      "What a horrifying idea. 9/11 will be small change in comparison. Am I right? There is no need for airplanes, conspiracies, timings, and so on.
      "One person, with the courage to carry four pounds of anthrax, will go to the White House lawn, and will spread this 'confetti' all over them, and then will do these cries of joy. It will turn into a real 'celebration.'" -- MEMRI
      Ken on selvästi tunnistettavissa kämmenen juonteista, nenästä, viiksistä, korvalehdestä, eleistä, käsien heiluttelusta, huulista, huomaa oikean käden sormuksen paikka vaaleampi, vilkkaat silmät ei jätä epäilykselle sijaa, kasvojen juonteet ja myös kasvojen mittasuhteet täsmää 100%
      Sano ei Ziionismille!
      http://www.youtube.com/watch?v=YResfXTXd1c

      http://www.thememriblog.org/image/8926.jpg
      http://www.thememriblog.org/image/10031.JPG
      http://z.hubpages.com/u/6955_f520.jpg
      http://www.bookmark2007.com/images/ken_adelman.jpg
      http://en.wikipedia.org/wiki/Kenneth_Adelman
      -Neljä paunaa pernaruttoa tämän kokoisessa salkussa, jonka taistelija (mossadin agentti) salakuljettaa tunnelia pitkin Meksikosta Usaan, ja takuulla 330 000 amerikkalaista kuolee tunnin sisällä.
      -Jos se on kunnolla levitettynä asutuskeskukseen siellä.
      -Miten kauhistuttava ajatus.
      -9/11 terrori-iskua ei voi edes verrata siihen.
      -Olenko oikeassa?
      -Ei (Me emme) tarvitse lentokoneita, salaliittoja, ajoituksia, ja muita sellaisia.
      -Vain yksi rohkea (mossadin agentti) henkilö kantamaan neljä paunaa pernaruttoa.
      -Menee Valkoisen Talon ruohikolle, ja levittää sisällön heidän yllensä, ja sitten itkee ilosta.
      -Siitä tulee todellinen juhla.

    • Totta!!!

      huomannut, että valkealla hevosella ratsastava on tullut sotajoukkonsa kanssa ja tuo hevosella ratsastava, jonka päällä on verinen vaippa ja jota kutsutaan Jumalan Sanaksi ja Hänen joukkonsa, jonka päällä on puhtaat valkeat vaatteet, taistelevat viimeistä kertaa puhtaan Sanan puolesta. Valkea hevonen ratjastajineen on tullut Suomenkin siioniin ja puhdistaa Jumalan huonetta. Lähellä on Herran tuleminen.

    • purkautui tänä vuonna ja edellisen kerran 1821–1823 ja sitä ennen 1612 ja sitä ennen vuonna 920 jne.

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Eyjafjallajökull

      Maanjäristykset ja tulivuoren purkaukset ja muut mullistukset ovat jatkuvasti vähentyneet 4,5 miljardin vuoden historiansa aikana, koska maan kuori on hitaasti jäähtynyt ja kovettunut.

      • Totta!!!

        aika pamaus, kun jäähtynyt ja kovettunut maankuori räjähtää kunnolla. Synnytystuskat ovat alkaneet, laittomus on astunut lain paikalle ja se on suurin merkki armotalousaikakauden loppumisesta.


    • goddeloos

      "Hän tulee kohta maan päälle... "
      - minä olen täällä jo... monia tulee koko ajan lisää..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      26
      3204
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2339
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      74
      2236
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1971
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1633
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      45
      1489
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1387
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1285
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      119
      1159
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1116
    Aihe