Kemissä ei haluta ydinvoimaa eikä Pekkarista. Tennilä sanoo, että jos Kemiin tulee ydinvoimala, koko kaupunki täytyy hylätä.
http://www.youtube.com/watch?v=OBJOrJndfSk
http://www.youtube.com/watch?v=OBJOrJndfSk
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
hienoa että Suomessa ihmiset alkavat osoittaa mieltään asioiden suhteen joita eivät halua
kotikunnilleen.
Tästä se alkaa ja uusia tulee.
Kyllä paikan täyttää virolaiset , venäläiset , puolalaiset , liettualaiset ja latvialaiset työntekijät .
Kiitos suomen hallitus että annatte töitä näille köyhille kansoille .
Suomalainen työläinen elää muutenkin niin paksusti ,
että joutaa nyt laihdutuskuurille .
Vastarinta olla voimakkaampaakin, olisi syytä palauttaa ostetut poliitikot maanpinnalle, nehän pirulaiset luulevat voivansa yksinvaltiaiden tavoin sanella tulevaisuuden elinehdot, ydinvoimaloista on pelkkää harmia maailmanlaajuisesti. Riskit kohtuuttomat mennen tullen.
Vähintään kansanäänestyksen paikka olisi moiset päätökset.
Sehän tulee käytännössä enemmän Kemiläisen asutuksen lähettyville se ydinvoimala. Kukapa Kemiläinen sitä sinne haluaisi. Ovat kuulemma väsäämässä sitä etäisyyslakiakin uusiksi, koska 3000 Kemiläistä asuu aivan suunnitellun ydinvoimalan läheisyydessä.
On se niin kälmiä puuhailua että.
väliä , täältä on lähdettävä kuitenkin , niin sama jos mennään kerralla .
Lähteä edes mielenosoituksen vaikka on täysin sitä vastaan. Sellainen nössöily on luuserin nössöilyä ja se nössöily pitää jättää. Nyt Kemi ja suomen kansa mielenosituksiin suurella massavoimalla.
Suomen kansa on noustava näkyviin tietokoneiden ja työpaikkakirvailujen äärestä. Se ei johda mihinkään ! Mielenosituksia mielenosoituksia !