jos nyt sen miljoonan tai kaksikin saisinn.
niin kyllä minä siitä auttaisin eräälle tutulle pienen omakotitalon voisin tehdä.
tämä tuttava on pahasti "vammautunut" työonnettomuudessa ja sitten hänen rahat on kylmästi putsannut muutama omatunnoton ihminen.On houkuteltu takaajaksi ja maksajaksi erääseen projektiin=rahat suorastaan huijattu.valitettavasti on niitä jotka voivat käyttää toista noin törkeästi hyväkseen.
Kaveri asuu täysin homeisessa talossa,joka on rakennettu joskus 50-luvulla.Ei vettä,ei viemäröintiä,ei kunnolla eristetty,homeessa.ei mitään mukavuuksia.
Ihminen vain aina uskoo kaikista hyvää ja hyväluontoisuuttaa joutunut moiseen tilanteeseen.
Olisi todella hienoa,viedä ne huijarit katsomaan missä tämä ko ihminen asuu ja saada heidät tajuamaan ettei tällä ihmisellä ole koko elämänsä aikana mahdollista itse hankkia uutta asuntoa...eikä mitään muutakaan.
Kyllä raaksisin häntä auttaa jos olisi rahaa se miljoona.Tosin autan häntä kyllä muuten jo nytkin.
Olisipa joku joka voisi hänelle kodin rahoittaa.no ei hän kykene sitä kyllä itse tekemään,eli pitäisi olla avaimet käteen asunto.(tosin ei tarvitse iso olla eikä mikään näyttävä,kunhan olisi vesijohdot,hyvin eristetty,suihku,viemäröinti,sähköt ja uuni)
auttaisin
harmistuttaa
1
372
Vastaukset
- plääähtr
kaikenlisäksi tämä ihminen EI JUO ja käy kyllä töissä mutta osa palkasta menee kun maksaa takaamaansa lainaa.(lainan ottaja teki itsarin,enkä ymmärrä miksi ei perikunnalta peritä tätä lainaa)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71026Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981