Vappu on kommunistien juhla

-työtön-

Vappu ei ole työttömien juhla. Vappu on SDP:n, ay-demarien, virkamiesten ja kommunistien juhla.


Työttömät eivät juhli sos.dem-sortokoneiston olemassaoloa. He ovat soskussa tai soppajonossa. Vappu on vasemmisto riistäjän/sortajan juhla.

3

3060

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • q

      niinpä ja suurin osa kommunisti puolueden jäsenistä on joitakin helvetin taiteilijoita tai akateemikkoja jotka eivät edes kuulu työväenluokkaan!!!

      • Poliisi rules!

        Näyttää vähän siltä että vapusta on nykyään tullut, ainakin helsingissä ja tampereella, eräänlainen sosiaalipummien, hippien ja narkomaanien yleinen mellakointipäivä jolloinka on ikäänkuin "luvallista" särkeä ikkunoita, sytyttää paikkoja palamaan, sekä sotkea kaikki paikat joko spray-maalilla tai sitten jollain muulla paskalla. Ja kaikki vain siksi koska on paljon porukkaa liikkeellä ja poliisi ei ehdi jokaiselle sotkijalle kirjoittamaan sakkolappua.

        Itse tykkäsin kyllä Wanhan ajan Wapuista jolloinka työläiset olivat marssimassa lippuineen ja se näytti hienolta. Mutta sen ero tähän päivään on lähinnä se että silloin marssivat töitä tekevät ihmiset, nykyään marssivat töitä koskaan tekemättömät yhteiskunnan loiset joille ei kyllä tee mieli tippaakaan antaa mitään oikeuksia, eikä niillä ole edes mitään varaa huudella koska heidän koko olemassaolonsa perustuu vain ja ainoastaan muiden hyväntahtoisuudelle.

        Eli siinämielessä voisi kyllä sanoa että aito kommunismi on tämänpäivän vapuista kaukana, ja tilalla on juurikin työttömien elämäntapaintiaanien hulinointipäivä.


    • Anonyymi

      Ja nyt venäjän pian käyttäessä ydinasetta UKRAINASSA vappua ei kannata juhlia ollenkaan vaan se on surun päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      130
      3817
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      8
      3119
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      32
      2844
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2662
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2413
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      41
      1868
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1205
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      82
      1129
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1099
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      78
      1099
    Aihe