Vappu on kommunistien juhla

-työtön-

Vappu ei ole työttömien juhla. Vappu on SDP:n, ay-demarien, virkamiesten ja kommunistien juhla.


Työttömät eivät juhli sos.dem-sortokoneiston olemassaoloa. He ovat soskussa tai soppajonossa. Vappu on vasemmisto riistäjän/sortajan juhla.

3

3013

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • q

      niinpä ja suurin osa kommunisti puolueden jäsenistä on joitakin helvetin taiteilijoita tai akateemikkoja jotka eivät edes kuulu työväenluokkaan!!!

      • Poliisi rules!

        Näyttää vähän siltä että vapusta on nykyään tullut, ainakin helsingissä ja tampereella, eräänlainen sosiaalipummien, hippien ja narkomaanien yleinen mellakointipäivä jolloinka on ikäänkuin "luvallista" särkeä ikkunoita, sytyttää paikkoja palamaan, sekä sotkea kaikki paikat joko spray-maalilla tai sitten jollain muulla paskalla. Ja kaikki vain siksi koska on paljon porukkaa liikkeellä ja poliisi ei ehdi jokaiselle sotkijalle kirjoittamaan sakkolappua.

        Itse tykkäsin kyllä Wanhan ajan Wapuista jolloinka työläiset olivat marssimassa lippuineen ja se näytti hienolta. Mutta sen ero tähän päivään on lähinnä se että silloin marssivat töitä tekevät ihmiset, nykyään marssivat töitä koskaan tekemättömät yhteiskunnan loiset joille ei kyllä tee mieli tippaakaan antaa mitään oikeuksia, eikä niillä ole edes mitään varaa huudella koska heidän koko olemassaolonsa perustuu vain ja ainoastaan muiden hyväntahtoisuudelle.

        Eli siinämielessä voisi kyllä sanoa että aito kommunismi on tämänpäivän vapuista kaukana, ja tilalla on juurikin työttömien elämäntapaintiaanien hulinointipäivä.


    • Anonyymi

      Ja nyt venäjän pian käyttäessä ydinasetta UKRAINASSA vappua ei kannata juhlia ollenkaan vaan se on surun päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      84
      6955
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3741
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      3268
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2492
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      2207
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      121
      2168
    7. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2142
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2099
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1788
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      18
      1664
    Aihe