Vappu ei ole työttömien juhla. Vappu on SDP:n, ay-demarien, virkamiesten ja kommunistien juhla.
Työttömät eivät juhli sos.dem-sortokoneiston olemassaoloa. He ovat soskussa tai soppajonossa. Vappu on vasemmisto riistäjän/sortajan juhla.
Työttömät eivät juhli sos.dem-sortokoneiston olemassaoloa. He ovat soskussa tai soppajonossa. Vappu on vasemmisto riistäjän/sortajan juhla.
Vastaukset 3
Vanhimmat
niinpä ja suurin osa kommunisti puolueden jäsenistä on joitakin helvetin taiteilijoita tai akateemikkoja jotka eivät edes kuulu työväenluokkaan!!!
Näyttää vähän siltä että vapusta on nykyään tullut, ainakin helsingissä ja tampereella, eräänlainen sosiaalipummien, hippien ja narkomaanien yleinen mellakointipäivä jolloinka on ikäänkuin "luvallista" särkeä ikkunoita, sytyttää paikkoja palamaan, sekä sotkea kaikki paikat joko spray-maalilla tai sitten jollain muulla paskalla. Ja kaikki vain siksi koska on paljon porukkaa liikkeellä ja poliisi ei ehdi jokaiselle sotkijalle kirjoittamaan sakkolappua.
Itse tykkäsin kyllä Wanhan ajan Wapuista jolloinka työläiset olivat marssimassa lippuineen ja se näytti hienolta. Mutta sen ero tähän päivään on lähinnä se että silloin marssivat töitä tekevät ihmiset, nykyään marssivat töitä koskaan tekemättömät yhteiskunnan loiset joille ei kyllä tee mieli tippaakaan antaa mitään oikeuksia, eikä niillä ole edes mitään varaa huudella koska heidän koko olemassaolonsa perustuu vain ja ainoastaan muiden hyväntahtoisuudelle.
Eli siinämielessä voisi kyllä sanoa että aito kommunismi on tämänpäivän vapuista kaukana, ja tilalla on juurikin työttömien elämäntapaintiaanien hulinointipäivä.
Ja nyt venäjän pian käyttäessä ydinasetta UKRAINASSA vappua ei kannata juhlia ollenkaan vaan se on surun päivä.