Minne auto parkkiin

Minne Lohjan keskustassa kannattaa jättää auto parkkiin pe-la klo 18.00-02.00 välisenä aikana ravintolaillan ajaksi ? Kiitokset vinkeistä etukäteen.
3264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse olen jättänyt kirkkokentälle auton ravintolaillan ajaksi. Siinä yleinsä hyviä paikkoja ja valvottuja, koska siinä on taxi tolppa vieressä.

Äänestä

Ke-su -iltoina lähelle Lohen ja Sokoksen ovea siihen Sokoksen asfalttiparkkiin. Siinä kamerat ja poket vahtimassa. Siinä pörrää kyllä nuorisoa, mutta autot pysyy ehjänä kun on niin julkinen paikka. :)

Äänestä
  • mutta jätä ihmeessä ovet auki ja virta-avaimet paikolleen, sillä jos joku sattuu lainaamaan pirssiäsi, niin kohta se sen palauttaa, koska auto on kuitenkin lähes kelvoton.
    Näin selvieät suuremmilta autovaurioilta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyvä ei eksy kirjoitti:

Minne Lohjan keskustassa kannattaa jättää auto parkkiin pe-la klo 18.00-02.00 välisenä aikana ravintolaillan ajaksi ? Kiitokset vinkeistä etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu