päästänyt Kokoomusta hallitukseen. Nyt Kokoomus on ollut hallituksessa 3 vuotta ja maa on konkassa. Kokoomus se kykypuolue.
Kekkonen oli
viisas eikä
694
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...tosta vaan muutaman MILJARDIN kreikkaan MEIDÄN rahoja-silmää räpäyttämättä.
maksaa muka korkoja ja vielä pääomankin takaisin. Jekkua, jekkua vaan. menikö täydestä?
Oli muodikasta päästää naiset päättämään ja arvo-johtamaan. Kylmät tosiasiat unohtuivat siinä sivussa. Pari hangonkeksi-partipoikaa ja vetelystä siellä joukossa ei paljon paina.
mitään tekemistä asian kanssa. Tämä on ihan Kokoomuksen juttu.
Telkänpöntössä ei siis taaskaan ole ketään, vaikka kevät tuli jo?
Muistiongelmat on helppo saada aikaa sopivilla aineilla ja ehkä niin kävi Kekkosen tapauksessa.
Ehkä suuret ikäluokat himoitsivat jo lisää valtaa eivätkä halunneet Kekkosen valitsevan haluamaansa seuraajaa itselleen. Kekkonen oli ehkä eliminoitava, jotta ahneus pääsisi valloilleen.
Ja ahneus pääsikin valloilleen. Kyllähän se nyt nähdään mitä Kekkosen jälkeen Suomelle tapahtui. Suomi myytiin ja Suomesta alettiin tehdä monikulttuurista maata. Suuret ikäluokat tekivät pilkkaa veteraanien muistolle. Mikä olikaan Kekkosen sairastumisen syy?