Vastenmielinen tuki

Pääministeri Matti Vanhasen (kesk.) mukaan Kreikan talouden vakauttaminen on välttämätöntä ja perusteltua myös Suomen ja suomalaisten kannalta.

Onko Suomen osuus Kreikalle liian suuri?

Kyllä Ei
97% 3%
Ääniä 15637
173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

maa, siellä ei ole vaurastuttavaa maa ja metsätaloutta. Lisäksi sosialidemokraattinen hallinto on aiheuttanut vakavia vaikeuksia talouspolitiikallaan.
Täytyyhän sitä hieman auttaa, että ne pääsee jaloilleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


On se outo tyyppi kirjoitti:

Pääministeri Matti Vanhasen (kesk.) mukaan Kreikan talouden vakauttaminen on välttämätöntä ja perusteltua myös Suomen ja suomalaisten kannalta.

Onko Suomen osuus Kreikalle liian suuri?

Kyllä Ei
97% 3%
Ääniä 15637

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu