Tannenbergissa

Tannenbergissa sai Venäjä Hindenburgilta turpaan. Eikö saksalaisilla ole oikeus juhlia Venäjästä saavutettua voittoa ensimmäisessä maailmansodassa?

Venäjähän sen aloitti kieltäytymällä lopettamasta mobilisaatiota ja hyökkäämällä Preussin kimppuun.
2108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Esttäkö jokin muistelemasta? Ja miksi ylipäätään asiasta kannat huolta?

Äänestä
  • Ettei anglo-saksit ja slaavit ala kukkoilemaan niin on niitä aina vähän hyvä muistuttaa että kuka voitti ja kenet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juoppo kasakka kirjoitti:

Tannenbergissa sai Venäjä Hindenburgilta turpaan. Eikö saksalaisilla ole oikeus juhlia Venäjästä saavutettua voittoa ensimmäisessä maailmansodassa?

Venäjähän sen aloitti kieltäytymällä lopettamasta mobilisaatiota ja hyökkäämällä Preussin kimppuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu