Närpiön voisi liittää

Samoin, kun jotkut puhuvat Karjalan palauttamisesta, voisi ainakin ryöstetyn Ahvenanmaan ja Närpiön palauttaa Takaisin Ruotsin yhteyteen. Emme voi kuitenkaan ajaa tätä hyvää tavoitetta, koska se johtaisi puolueemme vallan romahtamiseen äänestyskatona.


Ekonomie magister, HANKEN
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Karjalaan jäi monta svekko paskaa vuosina 1939-1944. Toisaalta tais ne pääkaupunki seudun hurrit siellä olla sotimassa sillä aikaa kun rannikko svekko homot souti karkuun Ruotsiin.

Ahvenanmaa kuuluu Venäjälle. Venäjähän se Bomarsundin Linnan sinne rakensi jonka tosin britit ja ranskalaiset pommittivat hajalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruotsiin kirjoitti:

Samoin, kun jotkut puhuvat Karjalan palauttamisesta, voisi ainakin ryöstetyn Ahvenanmaan ja Närpiön palauttaa Takaisin Ruotsin yhteyteen. Emme voi kuitenkaan ajaa tätä hyvää tavoitetta, koska se johtaisi puolueemme vallan romahtamiseen äänestyskatona.


Ekonomie magister, HANKEN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu