Rkp:n kennelin johtava

Räksyttäjä Tapio.Rautalapio on palannut hermolomalta hermoparantolasta.
283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ehkäpä sieltä. Meitä ihmisiähän on kahta lajia: sellaisia, jotka ovat käyneet parantumassa hermoparantolassa, ja niitä, jotka eivät vielä ole. Itsekin kuulun jälkimmäisiin, ja senhän huomaa.

Äänestä

Mikäs sen mukavampaa kuin sylikoiran elämä, ei tarvitse muuta kuin vinkua ja vikistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tsontis kirjoitti:

Räksyttäjä Tapio.Rautalapio on palannut hermolomalta hermoparantolasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu