TISAIN

Mitä turhia disainkaupungiksi ryhtymään kun taiteilijat ovat (jotka tätä tisainia tuottavat)keppikuurilla.Jos on ajatuksena ollut tarjota porkkanoita tai keppiä niin aina suomalaisen tavan mukaan keppi voittaa.On sitten hetken niinkuin helpompi olo,ikäänkuin jotain olisi tehty.Ne muutama korkeintaan tuhat jotka ovat valinneet taiteilijan ammatin eivät vie mitään maata perikatoon,kyllä ne pelurit/kauppiaat sen tekevät!!
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Must on ihan sama mis vaasissa kukat kuituu ja mistä mukista juon vettä. Siis, jos kukat on vaikka 20 x kalliimmassa maljakossa, jonka joku dorka on tisainannu, kun 5 e halppis kannussa... ei ne kukat sitä tiiä. Enkä mää hokaa mitään eroo vedessä jos ryyppään sen 1 e lasista tai 50 e lasista... ihan samalle maistuu. Tisainia tarvitsevat vain ne jolla on ylimäärästä rahaa tuhlattavaksi kaiken mailman paskaan.

Silti on hyvin huvittavaa, et joku patonki tulee ranskasta tänne kattomaan jotakin lasi kippoja ja lentää seuraavana päivänä takas par-riisiin. LUONTO kärsii sellasesta turhasta reissaamisesta!!!! Parempi olis JOS nää suomi tisain ihmiset pakkaisivat kipponsa ja lähtisivät itse niitä esittelemään vaikka messuille johkin patokin uunien maahan, jolloin "turhia" matkoja syntyisi vähemmän ja mailma pikkasen pelastuis.

Ps

Olis kiva tietää miten EGOloogisesti tisaini kipot tehdään ja onko niissä käytetty myrkkyjä väreina tai laosityövoimaa. Sellasesta EI PUHUTA mitään vaikka olis syytä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KAAPUNKI kirjoitti:

Mitä turhia disainkaupungiksi ryhtymään kun taiteilijat ovat (jotka tätä tisainia tuottavat)keppikuurilla.Jos on ajatuksena ollut tarjota porkkanoita tai keppiä niin aina suomalaisen tavan mukaan keppi voittaa.On sitten hetken niinkuin helpompi olo,ikäänkuin jotain olisi tehty.Ne muutama korkeintaan tuhat jotka ovat valinneet taiteilijan ammatin eivät vie mitään maata perikatoon,kyllä ne pelurit/kauppiaat sen tekevät!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu