Yksinäisyyshän yhdistää teitä, mutta jos toisenne löytäisitte niin ei sitten enää varmaan olisi niin yksinäistä. Onhan täälä jotkut laittanut sähköpostiosotteitaankin esille, niin rohkeasti vaan toiselle kirjottelemaan!
Tähänkin keskusteluun saa laittaa sähköposteja esille jos välttämättä tahtoo! :)
Tähänkin keskusteluun saa laittaa sähköposteja esille jos välttämättä tahtoo! :)
Vastaukset 7
Vanhimmat
...kysyä mitä ideaa tässä ois jos porukka asuu täysin eripuolella suomea? nytkin on mesessä joku inttikaveri jota oo tullu nähtyä niiden aikojen jälkeen. oo kirjottanu tyypille mitään ainakaan kolmeen vuoteen, sen verran turhaa touhua tämmönen "sähköpostiystävyys".
Saattaahan niitä löytyä vähän lähempääkin kunhan vain jaksaa etsiä! :) Ei pidä heittää toivoa hukkaan
Ei yksinäisyys yhdistä. Yksinäisyys erottaa. varjottu'at'gmail.com
Miten yksinäisyys muka yhdistää? Mitä sanottavaa minulla muille yksinäisille olisi, kun ei ole kellekään muullekaan?
No olettepas te negatiivisia ihmisiä.
Tänne kun laittaa osoitteensa, niin kukaan ei kirjoita.
Ei kun joo, kerran yksi kirjoitti. Ajattelinpa kertoa itsestäni että tutustuttaisiin. Ilmeisesti en sitten kelvannut. Ei mikään ihme, että on jäänyt yksin, kun ei kaveriksi kelpaa heppatytöt, nörtit, ateistit, jne.
Moikka! Olen 20-vuotias nuori nainen. Kaipaan elämääni seuraa. Haluaisin löytää jonkun joka ymmärtää, olen myös valmis ymmärtämään. Haluaisin tutustua Sinuun. Me voitaisiin yhdessä voittaa pelkomme ja tutustua toiseen, ja opetella vaikka väkisin esim. menemään tilaisuuksiin tai menemään mukaan sinne missä on elämää, ja ihmisiä.. Se voisi tuoda positiivisuutta elämään ja myönteiset kokemukset vahvistavat itsetuntoa. Siksi olisi hyvä, että olisit hyväksyvä, avoin, ja valmis luottamaan, ja laittamaan itsesi likoon. Haluaisin ihmisen, jonka kanssa voitaisiin jutella tällaisista asioista, ja tutustua toiseen myös henkilönä, persoonana. Se voisi auttaa Meitä Molempia tuntemaan oma itsemme paremmin, jos toinen suhtautuu toisen asioihin avoimesti ja positiivisella elämänasenteella. Vastaa minulle, jos koet, että kärsit yksinäisyydestäsi ja olet valmis tekemään töitä voittaaksesi estosi. Mutta ennenkaikkea jos kaipaat kuuntelijaa, mutta sinun täytyy myös osata kuunnella, ettei se ole yksipuolista sympatian kerjuuta/valittamista. Itseensä käpertymistä. Se ei johda mihinkään, sellainen, omaan yksinäisyyteensä, ja omaan tuskaansa, kärsimykseen, ja huonommuuteen käpertyminen karkoittaa ihmiset luotasi. Olet sellainen miksi ajattelet olevasi, ellet ole valmis muuttamaan suhtautumistapaasi itseesi.
Toivoisin sinun olen suunnilleen samanikäinen naishenkilö ja voitaisiin jutella myös vastakkaisesta sukupuolesta.
Kirjoita minulle! Olen täällä sinua varten. Minä olen myös ihminen ja minussa on vikoja, mutta ehkä toisen vinkkelistä voisin oppia havainnoimaan väärää suhtautumistapaani itseeni. Ja ehkä oppisin olemaan spontaani...aivan tavallinen...ihminen ;)
Terveisin Milja :)
Kirjoittele [email protected]