Luolamies takoo

rintaansa nousten luolastaan...ja niin......lähtee viemään uskollista kaveria kuselle metsään... ;-P
Hjuvaa perjantaita.....vieläkö jäi simaa Vapusta...nythän siinä vois olla jo ytyä, jos muisti lisätä vähän hiivaa...:)
9158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

:D Hirrrmuinen luolamies :)

Äänestä

Luolamies alias TheEagles

Äänestä

aamusta koiran kanssa metsässä heittämässä lyhyen parin kilsan lenkin, flunssassa kun olen.
On se vaan mukavaa käydä koiran kanssa omassa metsässä lenkillä kävellen joen vartta ja katsellen koskikohtien pauhua:-DD
Kesällä on mukava istua laavulla ja pistää vaikka ootto-onki pyytämään makkarankäristyksen lomassa:-DD

Äänestä
  • laavu, jokiranta mettääkin, lisäksi ootto-onki ja vielä kaiken kukkaraksi vetaset joesta punalihaisen makkaranpaiston jälkeen :)) Arvaa käykö kateeksi, no on mullakin maata kynsien alla joskus ollut :)))

    Äänestä

  • PerErik kirjoitti:

    laavu, jokiranta mettääkin, lisäksi ootto-onki ja vielä kaiken kukkaraksi vetaset joesta punalihaisen makkaranpaiston jälkeen :)) Arvaa käykö kateeksi, no on mullakin maata kynsien alla joskus ollut :)))

    Laavu on vasta tekovaiheessa. Kaadoin kahden laavun tarpeet harvennushakkuuna, puolet puista on vasta kuorittu. Toinen puoli vielä ja sitten pääsee tekemään salvoksia. Mutta kesän aikaan se pitäisi saada valmiiksi.
    Punalihaista ei joessa ole. "Jaloin" kala mitä sieltä on saatu on säyne. Järveltä olen niitä saanut minäkin mutta en tuosta joesta. Haukea ja ahventa saa hyvinkin.

    Äänestä

pelottaisi jos mettapolulla tulisi vastaan rintaansa takova luolamies. siina tarttisi kaivaa kylma tuupori esiin ja tarjota oitis - ja astua polulta sivuun jotta luolamies saisi rauhassa jatkaa kohti paamaaraansa. :-)

Äänestä

älä loukkaa itteäst tuolla takomisella.

Äänestä
  • heikot kylkiluut poikki kun yrittää selvittää raihnaisia keuhkojaan tupakan tuottamasta tervasta;)

    Äänestä

luolassasi päivällä, hiljaista oli.;-P

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luola_mies kirjoitti:

rintaansa nousten luolastaan...ja niin......lähtee viemään uskollista kaveria kuselle metsään... ;-P
Hjuvaa perjantaita.....vieläkö jäi simaa Vapusta...nythän siinä vois olla jo ytyä, jos muisti lisätä vähän hiivaa...:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu