Buffy

Jos buffyä aletaan tekeen uudestaan, ni kuka olis sopivin näyttelee Buffyä (muuthan palais varmaan osiinsa)
4184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei voi tulla enää uutta Buffya! Ei ainakaan, jos näyttelijät vaihtuvat. Myöskään Angelin ja Spiken näyttelijät eivät voi palata, sillä vampyyrihan ei pitäisi vanheta, mutta aika näkyy näyttelijöissä. Myös Sunnydale on pirstaleina. Parempi olisi, jos tehtäisiin esim. spinoff, jossa pääosassa olisi Buffyn "sisko". Miksi lämmitellä vanhaa, kun uuttakin on tarjolla. Ja miksi tehdä epäonnistunut paluu, kun sarjaa on kuitenkin tehty jo 7 kautta, kyllä siinä katsottavaa piisaa.

Äänestä
  • Muffintsi vampyyrin tappajaa.

    Äänestä

  • Jos Buffya alettaisiin tehdä uudestaan vaikka siitä, mihin tarina jäi, niin Sarah Gellar olisi ensimmäisten joukossa kyselemässä työtä. Rouvahan ilmoitti aikanaan suurieleisesti ryhtyvänsä elokuvatähdeksi ja tv saisi jäädä; käytännössä ura on pyörinyt erilaisten b-, halpis- ja tv-elokuvien maailmassa, kun taas useimmat kollegat Buffyn ajoilta ovat hypänneet kansakunnan tietoisuuteen suosituissa tv-sarjoissa - Hannigan/How I met your mother, Boreanaz/Bones, Trachtenberg/Gossip girl eikä James Marstersillakaan huonosti mene - tosin Anthony Head on ilmoittanut haluavansa pysyä Englannissa teatterikuvioissa ja Nicolas Brendon on ilmeisesti ryhtynyt ryyppäämään ihan urakalla. Olennaista on, että filmituotannon volyymit kuluvat enimmäkseen muutamaan suurtuotantoon ja huipulla on tilaa harvalle, kun tv on taas joka kodissa ja tv-ohjelmien kysyntä ja kulutus USAssa on valtavaa ja jos siinä myllyssä pärjää, on ihan yhtä rikas ja tunnettu kuin filmitähdetkin. Sarah Gellarin kannattaisi tehdä David Carusot ja palata omaan CSIinsa.

    Äänestä

  • mercan kirjoitti:

    Jos Buffya alettaisiin tehdä uudestaan vaikka siitä, mihin tarina jäi, niin Sarah Gellar olisi ensimmäisten joukossa kyselemässä työtä. Rouvahan ilmoitti aikanaan suurieleisesti ryhtyvänsä elokuvatähdeksi ja tv saisi jäädä; käytännössä ura on pyörinyt erilaisten b-, halpis- ja tv-elokuvien maailmassa, kun taas useimmat kollegat Buffyn ajoilta ovat hypänneet kansakunnan tietoisuuteen suosituissa tv-sarjoissa - Hannigan/How I met your mother, Boreanaz/Bones, Trachtenberg/Gossip girl eikä James Marstersillakaan huonosti mene - tosin Anthony Head on ilmoittanut haluavansa pysyä Englannissa teatterikuvioissa ja Nicolas Brendon on ilmeisesti ryhtynyt ryyppäämään ihan urakalla. Olennaista on, että filmituotannon volyymit kuluvat enimmäkseen muutamaan suurtuotantoon ja huipulla on tilaa harvalle, kun tv on taas joka kodissa ja tv-ohjelmien kysyntä ja kulutus USAssa on valtavaa ja jos siinä myllyssä pärjää, on ihan yhtä rikas ja tunnettu kuin filmitähdetkin. Sarah Gellarin kannattaisi tehdä David Carusot ja palata omaan CSIinsa.

    Mua rasittaa kuinka Angelin 5 kauden viimeinen jakson lopetus jäi ihan kesken. Voisivat siihen lisätä jonkun speciaali jakson.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kukakäken kirjoitti:

Jos buffyä aletaan tekeen uudestaan, ni kuka olis sopivin näyttelee Buffyä (muuthan palais varmaan osiinsa)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu