Jeesus rakastaa lapsia

Jumalan armosta

Herra Jeesus on kuin kanaemo joka haluaa poikasensa siipeinsä suojaan. Jumalan ilmoitus Raamattu on jokaisen hänen luomansa ihmisen ohjekirja. Siitä poiketen ovat monet joutuneet lopulliseen tuhoon ja turmioon. Mutta joka luottaa Herran armoon, hän ei häpeään joudu.
Lapsille kannattaa opettaa sivistystä, sillä missä Jumalan sana on jätetty, tai niin kuin ateistisessa valtiossa, rikollisuus, väkivalta on seurausta että myös vankilakierre on alkanut jo nuorena.
Mutta jos on saanut kosketuksen lapsena kristillisiin arvoihin, niin hän varjeltuu, tai ainakin hädän tullen tietää rukoilla apua Jeesuksen nimessä, jossa ainostaan on myös ikuinen autuus, lepo, ilo taivaassa.

2

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on saatanasta.
    • rfshbg

      samaa hokevat pedofiilipapit kymmenvuotiaalle lapselle runtatessaan tältä peräaukkoa riekaleiksi pyhällä kyrvällään. Amen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      166
      2120
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      311
      1803
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1587
    4. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      82
      1258
    5. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1220
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1170
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1091
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1027
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      986
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      24
      972
    Aihe