Itse olen melko varma, että seuraavan 20 vuoden kuluttua alkaa Ruotsista, Tanskasta ja Norjasta virrata Suomeen kantaväestöä "pakolaisina" sillä heidän elmänlaatunsa on tuhottu sekä muslimiväestön rasistinen paine pakottaa heidät lähtemään. Osa toki aina jää asuinsijoilleen, mutta heidän tilanteensa on kurja ja ahdistava, kuten monella eläkeläisellä Euroopan suurkaupunkien siirtolaislähiöissä tänäpäivänä.
Tämä ennustus toteutunee toki vain, jos Suomessa on päättäjillä ymmärrystä pidellä tulvaportteja edes jotenkin kiinni aina siihen saakka kunnes käy selväksi millaiseen onnettomuuteen nykyinen monikulttuurisuuskehitys johtaa.
Millaisia tulevaisuuden ennustuksia teillä muilla nykyistä kehitystä seuraavilla on?
Tämä ennustus toteutunee toki vain, jos Suomessa on päättäjillä ymmärrystä pidellä tulvaportteja edes jotenkin kiinni aina siihen saakka kunnes käy selväksi millaiseen onnettomuuteen nykyinen monikulttuurisuuskehitys johtaa.
Millaisia tulevaisuuden ennustuksia teillä muilla nykyistä kehitystä seuraavilla on?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ennustuksia:
Ruotsi
http://www.youtube.com/watch?v=y-SowWl_Oyk
Saksa
http://www.youtube.com/watch?v=XNDvoa2ABNQ
Britannia
http://www.youtube.com/watch?v=8E4rMJVHyeg
Eli sitä samaa tietä, mitä muut, isommat Euroopan maat edellä, sitä Suomi perässä.
Kyseessä on islamin toinen aalto.
Ensimmäisen aallon aikana menetimme Bysantin ja vähän myöhemmin Espanjan ja oli vähällä, etteivät muslimivalloittajat tunkeutuneet Ranskaan saakka.
Nyt muslimivalloittajat tulevat pakolaisina - pukeutuneina lampaiden asuun.
Ensimmäisenä kantaväestöstä lähtevät pakolaisiksi tietenkin parhaiten siihen kykenevät eli parhaiten toimeentulevat - aivan kuten kehitysmaistakin pakoon pääsevät vain ne, joilla on siihen varaa.
Köyhillä Suomalaisilla ei ole varaa muuttaa ja he jäävät satimeen Koskelaan, Itäkeskukseen, Vantaan Kivikkoon, Turun Varissuolle jne.
Pikku hiljaa muslimien osuus alueella lisääntyy ja sitä mukaa kantaväestö muuttaa pois. Lopulta alueelle muodostuu Ruotsin Rosengårdin kaltaisia muslimislummeja, joissa on muslimien oma laki.
Tällaisten pesäkkeiden lukumäärä kasvaa sitä mukaa kuin uusia muslimeja virtaa maahan ja maassa jo olevat synnyttävät lisää muslimeja (yksi somalinainen putkauttaa keskimäärin lähes 7 lasta).
Kantaväestön elintasopakolaisuus suuntautunee todennäköisimmin lähinnä USAhan ja Australiaan, maihin, joissa on järkevä sopeuttamispolitiikka - ei suinkaan Suomeen, jossa sopeutetaan suomalaisia muslimien tavoille.
Tässä eräskin imaami kehoitti Iso-Britannian musliminaisia lisääntymään niin paljon että Iso-Britanniassa ei ole lopulta kuin pelkkiä muslimeita... tämä on se valitettava tosiasia, valtaväestö lisääntyy muslimeihin verrattuna niin hitaasti että väistämättä heistä tulee vähemmistö. Kantaväestöllä ei ole mitään mahdollisuutta estää jo maassa olevan muslimiväestön hallitsematonta lisääntymistä, voimme sentään estää suurinta osaa heistä tulemasta tänne perusteettomin syin... tämä sentään hidastaa väistämätöntä.
verisen sisällissodan koko Euroopassa. Muitakin keinoja olisi ollut tarjolla mutta kun järkipuhe ei auta ja jos hyysärit tykkäävät kylpeä veressä niin se lienee ainoa vaihtoehto ja se heille suotakoon.