Paavo Lipponen on sitä mieltä, että EU- ja EURO-alueilla on löysäilty ja katsottu läpi sormien Kreikan ongelmia. Paavo Lipponen on myös sitä mieltä, että Kreikka ei selviä niistä vastuista, joita sille annetaan ja uskoo, että Kreikka ei pysty maksamaan takaisin kaikkia sille lainattuja euroja. Paavo Lipposesta Eurooppa olisi saanut taitavan ja osaavan presidentin, mutta tämä ei sopinut Suomen nykykykypoliitikoillemme ja nyt saamma maksaa ja maksaa miljardeja tästä heikkojen poliitiikkojen lepsuilusta.
EU:ssa jatkuvasti juossut Jyrki Katainen syyttää markkinavoimia, mutta Paavo Lipponen tykittää, että markkinavoimia haukkumalla ei ongelmia ratkaista. Paavo Lipposen mielestä Kreikka on pelastettu TOISTAISEKSI, mutta EU:n pitäisi tiivistää yhteistyötä, koska järjestelmä ei toimi tällä hetkellä. Paavo Lipponen myös vaatii tiukempaa kuria, että löysäily ei pääse leviämään näissä EU:n "suojelumaissa" eli etelä-euroopassa.
EU:ssa jatkuvasti juossut Jyrki Katainen syyttää markkinavoimia, mutta Paavo Lipponen tykittää, että markkinavoimia haukkumalla ei ongelmia ratkaista. Paavo Lipposen mielestä Kreikka on pelastettu TOISTAISEKSI, mutta EU:n pitäisi tiivistää yhteistyötä, koska järjestelmä ei toimi tällä hetkellä. Paavo Lipponen myös vaatii tiukempaa kuria, että löysäily ei pääse leviämään näissä EU:n "suojelumaissa" eli etelä-euroopassa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mutta onhan se muutenkin jälkeen jäänyt.
Huru-ukot ovat huru-ukkoja, näin on näreet???
Kauheata ajtella, jos olisi päässyt EU:n tupeksimaan..
Paavo tietää, kun on sen porukan hommissa, jotka noita rahoja vaativat heti maksettaviksi.
eli Venäjä meinas panna EU:N polvilleen.
Ei onnistunut vielä, ja Putki-paaavo tietää, että peli jatkuu.
Nyt kuitenkin vaikutta siltä, ettei venäläinen raha ole kuvioissa ratkaisevassa tekijän osassa.
Venäläisten vallassa olevat Sosialidemokraatit pelaavat nyt kovilla panoksilla.
Saksassa on kaiken pahin mahdollinen kauhuskenaario toteutumasa, jos sosialidemokraatit pääsevät valtaan.
silloin eu:n kansalaisia kusetetaan ja kuritettan raskaimman jälkeen, kun nuo mafioosot lypsävät rahaa itselleen.
SAK/demarimafiahan on Suomessa koko tämän vaalikauden tehnyt tuhojaan, milloin milläkin tavalla.
Jos SAK/demarimafia olisi ollut nyt vallassa, niin eu olisi ollut vaarassa hajota.
Tuo oli kuulkaaa jo aikoja sitten laaditun suunnitelman karahtaminen karille.
Ja tuo vituttaa demareita niin paljon, jotta lisää lakkoja, ja kaikensortin häslkinkiä on odotettavissa.
Tuomiojakin vaatii muka päämisterin ilmoitusta asiasta heti, kun ensin joutui kiittämään hallituksen toimintaa, ja pää painuksissa myöntämään Venäjältä johdetun sosialidemokraaattisen liikkeen ja Suomessa niitä edustavan SAK/demarimafian tappion eu:n romahduttamisyrityksessä.
Suomi olisi oitis otetu venäjän haltuun täydellisesti, jos eu olisi nyt hajonnut.
Vaikka tosiasiassahan Venäjä Suomea määrää ainakin sotilaspolittiisesti, ja muutenkin melko täydellisesti.
Nyt olikin kyse suuremmista asioista, kuin kansalaiile on annetu ymmärtää.
Eli aivan sodan voittoon, tai häviöön verrattavasta tilanteesta.
Johan tuo on nähty, ketä Lipponen palvelee.
Liponen purkaa petttymystään, kun ei päässyt vieläkään Suomen yksinvaltiaaksi.
Millon Stasilistat julkaistaan?
Lipponen ja Niinistö ovat syyllisiä siihen, että Suomessa on euro. Ei kannattaisi Lipposen aukoa naamaansa.