Tämä uusi asema markkinoi itseään halpana ja helppona. Drive-in katsastuksia ei kuitenkaan käytännössä näytetä otettavan enää vastaan iltapäivisin. Ajanvarauksen ajatkin ovat reilusti myöhässä. Palvelu on tympeää ja katsastajat ammattitaidottomia.
En siis suosittele. Hyvästä ja asiantuntevasta palvelusta kannattaa maksaa kymppi enemmän.
Katsastusmies, Tampere
15
1504
Vastaukset
- uunto312
Joo näillä halpa-asemillahan rahastetaan jälkitarkastuksella. Jos omistat vanhan auton niin nämä paikat kannattaa kiertää kaukaa. En muista varmasti oliko se juuri tämä kyseinen asema joka on saanut asiasta huomautuksenkin.. joku kuitenkin näistä lielahden halppis asemista.
- isopena
tuttatouhua myös lempäälän asemalta,halpa katsastus mutta ei tartte odottaa että autos läpi menee
- tuttua touhua
isopena kirjoitti:
tuttatouhua myös lempäälän asemalta,halpa katsastus mutta ei tartte odottaa että autos läpi menee
tuttua touhua joka asemalla, paskat hylätään
- oikea kohtelu
Näillä suosituilla asemilla käy niin paljon asiakkaita, ettei niide tarvitse nuoleskella vähiä asiakkaita hyväksymällä viallisia autoja. Olen huomannut, että jossakin pikkukylän asemalla hyväksytään aivan mitä sattuu.
- en katsasta
ihan perseestä koko asema
- Jutta Urpilaine?
Halvalla saa vaikka Joensuussa katsastuksia. Enpä lähde sinne vaan Tampereen alueita lähdin kokeilemaan hinnan mukaan.
Tämä Tampereen "Katsastusmies" järkytti hakkamalla aiemmin täysin ehjän helmapellin täysin hajalle. Kuka korvaa ja kenellä on vastuu ja kuka maksaa- vanha suikkapää
Kirvestäkö tuo, mokoma käytti, vaan taputteliko se rengasraudalla?
- ite...
vanha suikkapää kirjoitti:
Kirvestäkö tuo, mokoma käytti, vaan taputteliko se rengasraudalla?
tökkään etusormen helemakotelosta läpi, ei oo tuulipukulainen sanonunna mittään....
- otsikkoa
Kuulemma tietty katsataja hyvin epäystävällinen. Olisko itsetunto-ongelma? Kyse ei tavallisella autoilijalla todellakaan ole saada vikoja "anteeksi" vaan asiallisia neuvoja ja korjauskehoituksia. Siis inhimillistä palvelua.
Kyllähän jokainen järkevä autoilija tajuaa mitä seurauksia voi olla vakavilla vioilla.
Siis tältä asemalta ei välttämättä tätä saa. Miksi menisin sinne "Katsastusmies" tampere?- pp
ystävämme J.hylyjä kirjoittelemassa:)
- Autoilja vai?
näin räikeän virheen. :)
Katsastaja ei saa MISSÄÄNTAPAUKSESSA antaa yhtään pienintäkään vikaa anteeksi. Se olisi virkavirhe.
Joten sellaista on turha edes odottaa.
Ymmärretty?
- ryppyvoiteistakin
mainoksissa, että rypyt lähtee, onko muijas rypytön?, mainos on mainos, mutta totuus on toisenlainen.
- Harmistunut
Rahastuksesta
Nastaero liian suuri 25 %. Samalla akselilla edessä ja takana uudet talvirenkaat. Jälkitarkastus 25 euroa.
Nypin nastat ja oma mielipide on että hieman harmitti. Laskettiin yhdessä puuttuvat nastat, hylky mokoman takia.
Hyvinkään A-katsastuksessa ja jonkun EU direktiivin vuoksi.
Vielä on liukasta aamuisin, perustelin sillä, ei mennyt läpi.
Pilkunnussimista.
Ennen ei mokomaan puututtu ja autokoulussa opetettiin että paremmankuntoiset renkaat taka-akselille.
Virkailija soitti vielä trafiin maksamattomien verojen vuoksi,vaikka olin maksanut edellisen omistajan rästit 4 EUROA viitenumeroineen.
Lisäksi väitti että on maksettava koko vuosi kun on mahdollista neljässä erässä.
Kun kerran siellä on töissä on osattava, tarkoitan jälkimmäistä.
Asiakaspalvelu täysin nolla.- Autoilija vai?
Kyllä ne on ennekin renkaiden nastaeroista hyljännyt. Ja hylkää jatkossakin.
Kyseessä ei ole pilkun nussiminen vaan laki, jos lain noudattaminen on mielestäsi pilkunnussimista niin muuta venäjälle.
Milloin tämä ennen oli? Ja kyllä se pitää paikkansa että taka-akselille aina paremmat renkaat. Y
- autosdadsad
voi tuliko autoosi hylky. Syytät tietysti katsastusasemaa siitä, että autosi on rikki. Ja kyllä sielä palvelu pelaa. Itse varasin ajan netistä ja homma toimi. Sain kutsukirjeen mukana 10e alennuskortin :) Jatkossa ajattelin asioida kyseisellä asemalla. Suosittelen sitä kaikille. !!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2114880Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html224013Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2273783Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1343072Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1583024Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis632942Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat162631Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos652540Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien852325En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132145